Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Starobova legie zničila Nýřany

Horšovský Týn – Starobova ´legie zkázy´ v minulém kole zklamala v Sušici. Toto zaváhání chtěli hráči Dynama napravit v domácím prostředí proti Nýřanům. Těm se na jaře nedaří a tak domácí byli v roli favorita, což potvrdili tím, že hráli pohledný fotbal, měli více ze hry a vytvořili si řadu šancí. Pět z nich proměnili…

20.4.2011

Z utkání Dynama Horšovského Týna se Slavojem Mýto.Foto: Deník/ Václav Tauer

Dynamo H. Týn - DIOSS Nýřany 5:1 (3 :1)
První čtvrthodinku se soupeři oťukávali a i když domácí měli mírně navrch, udeřili nečekaně hosté. Běžela 16. minuta, když po levé straně pronikl hostující Cink. Brankář Věneček očekával centr před branku, čehož Cink využil a tvrdou střelou do jeho protipohybu přivedl hosty do vedení 0:1.

Domácími to otřáslo, ale už za čtyři minuty zcela ovládli prostor před Koubovou brankou. Staroba rozehrál rohový kop, posadil míč na hlavu Jakuba Kokštejna, ale jeho střela se odrazila od břevna do hřiště. Akce Dynama však pokračovala, Rom zatáhl míč na pravou stranu a přihrál nabíhajícímu Novákovi, který tvrdou střelou z dvoumetrové vzdálenosti pod břevno branky hostí vyrovnal – 1:1. Šestadvacátá minuta znamenala vedení pro domácí. Jakub Kokštejn přihrál volnému Svobodovi, který tentokrát nezaváhal – 2:1. Ve 36. minutě pomohlo domácím štěstíčko. Hosté odvraceli míč, který se odrazil od Blackého ke Kordulemu, ten postupoval sám na Koubu a bezpečně proměnil – 3:1.

Ve 39. minutě viděli diváci pěkný fotbalový moment. Týnský Šindelář rozehrál rohový kop, dvakrát si vyměnil míč se Svobodou, jehož centr si v pokutovém území přehodil Jan Kokštejn z pravé nohy na levou a z otočky jej poslal jen těsně nad břevno Koubovy branky. Před závěrem prvního poločasu ještě zahrozili domácí dvěma rohovými kopy, ale bez změny skóre.

I druhý poločas pokračoval pod taktovkou Dynama. Ve 48. minutě zatáhl po straně míč Šindelář, ale jeho centr poslal Jakub Kokštejn hlavou nad branku. V 55. minutě Kouba jen s největší námahou vytáhl odražený míč směřující od vlastního obránce pod břevno. V 57. minutě zahrál v pokutovém území jeden z hráčů Nýřan rukou a hlavní rozhodčí Kohout nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Svoboda – 4:1.

V 61. minutě se ocitl hostující Cink sám před Věnečkem, tentokrát však neuspěl. Dvě minuty na to byl tvrdě sražen pronikající Svoboda. Hlavní rozhodčí ocenil zákrok jen žlutou kartou. Hosté měli možnost zkorigovat stav utkání v 68. a 70. minutě. V prvním případě skončil míč na břevně Věnečkovy branky a ve druhém přeloboval hostující útočník brankáře i branku. V 74. minutě jen výborný zákrok hostujícího Kouby zabránil Svobodovi ve skórování. V 82. minutě našel Staroba na pravé straně volného Beštu, ten zatáhl míč až k brankové čáře a jeho přízemní centr uklidil Šindelář skluzem do branky Nýřan – 5:1. Jak se ukázalo, byla to poslední gólová akce zápasu.

DIOSS Nýřany: Kouba - Liška, Duspiva, Talůžek, Mašek - Niedermayer, Kováč, Anár (Vondra), Šindler - Cink, Loukota.

Dynamo HT: Věneček - Bešta, Staroba, Novák, Kokštejn Jan - Rom, Šindelář, Kordule, Blacký - Svoboda, Kokštejn Jakub (od 75. min. Šperl)

Rozhodčí: Kohout, Maroušek a Fillinger. Delegát: Pastyřík. ŽK 2:5. Diváků 120.

20.4.2011
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.