Dvanácté kolo Fincentrum krajského přeboru svedlo na hřiště v Horšovském Týně domácí Dynamo a SSC Bolevec. Před zápasem oba kluby sousedily v tabulce, ale bohužel na jejím závěru. Utkání tak bylo pro oba soupeře doslova existenční. Domácí po dvou krutých porážkách v Příkosicích a doma s Doubravkou zabodovali ve Stříbře. Bohužel slibně se vyvíjející duel jim přinesl pouze bod. Případná ztráta bodů v domácím prostředí, před dvěma utkáními venku, je mohla připoutat k sestupovým pozicím. Hosté byli po domácím vítězství na Stodem 5:2 namlsaní a sebevědomí.

Dynamo H. Týn - SSC Bolevec 3:1 (0:1)
Domácí byli od počátku iniciativnější. Již ve 2. minutě se uvolnil Brynda, ale branku netrefil. Vychýlenou mušku měl v 15. minutě Šmirkl, který přehazoval brankáře, a o dvě minuty později Butnaru. Hosté postupně hru vyrovnali. V 29. minutě ještě stačil Věneček šanci Šnajdra zlikvidovat. O dvě minuty později po akci Šimla, který pronikl po pravé straně a odcentroval na volného Bublíka, byl však proti jeho patičce bezmocný. Do konce poločasu se hra postupně přelévala od jedné branky ke druhé, ale změnu skóre to nepřineslo.

Do druhé poloviny utkání nastoupilo Dynamo s velkou chutí otočit nepříznivý vývoj zápasu. Ve 48. minutě ještě Štverák po samostané akci poslal míč podél celé branky mimo, ale domácí dostávali hosty pod tlak. V 53. minutě rozehrávali domácí volný přímý kop ze vzdálenosti 18 metrů. Míč si připravil Brynda a proti jeho střele, kterou tečovala zeď hostujících hráčů, byl brankář Korner bezmocný 1:1. V 59. minutě našel zpětnou přihrávkou Mašek volného Štveráka. Jeho střelu ještě stačil gólman hostí tečovat, ale přesto skončila v síti, 2:1 pro domácí.

V 63. minutě střílel Brynda po přihrávce Butnaru opět vedle branky hostí. Jedenasedmdesátá minuta přinesla hezký fotbalový moment, ale po akci Butnaru, Mašek, Mathauser obránci hostí domácím skórovat nedovolili. Dynamo se snažilo zajistit svoji obranu a prakticky nedovolilo hostům vážněji ohrozit brankáře Věnečka. Čtyři minuty před koncem utkání pak viděli diváci nádhernou fotbalovou lahůdku v podání Tomáše Štveráka. Ten prošel přes tři obránce hostí k brankové čáře a poslal míč na volného Františka Cihláře, který doslova uklidil míč do odkryté branky a stanovil tak konečný výsledek na 3:1. Hosté se smířili s vývojem utkání a oba soupeři tak závěrečné minuty odehráli v poklidném tempu.

V příštím kole zajíždí Dynamo Horšovský Týn do Stoda a poté do Klatov.

SSC Bolevec: Korner - Jagerčík (25. Soukup), Jirman (69. Hřebec), Soukup, Šnajdr, Kohout, Perk, Černý, Bublík, Šiml, Pelnář.
Dynamo H. Týn: Věneček - Butnaru, Žáček, Sova, Beisbier, Brynda, Šinál, Štverák, Šmirkl (45. Mathauser, 84. Cihlář Fr.), Falout, Mašek. Trenér: Karel Krejčí.
Rozhodčí: Šimek, Kohout a Bína. ŽK: 2:4, Diváků: 100.