Týnští remizovali s Chotíkovem

Horšovský Týn – Hosté z Chotíkova byli před nedělním utkáním v Horšovském Týně s domácím Dynamem druzí v tabulce za sedm výher, tři remízy a jednu prohru z druhého kola v Klatovech. Do utkání na hřišti ve Vrchlického ulici nastoupili sebevědomě a první čtvrthodina byla v jejich režii.

28.10.2010

Útočník Dynama Svoboda, posila z Příbrami, proniká přes chotíkovského Korouse. Druhý celek tabulky vedl v Týně už dva nula, nakonec byl rád za remízu.Foto: Deník/ Václav Tauer

Dynamo H. Týn – FC Chotíkov 1930 2:2 (0:1)
Jako první sice už ve 3. minutě míč do branky soupeře dopravili domácí, ale rozhodčí ji neuznal pro předchozí faul na brankáře. Hosté si v této době vytvořili dvě dobré šance, ale brankář Věneček byl na místě. Slibnou šanci měl i domácí Svoboda v 16. minutě, ale jeho střela prolétla podél branky. Ve druhé čtvrthodině domácí hru vyrovnali, ale blízko ke skórování měli hosté, kteří ve 23. minutě nastřelili tyč. Ve 28. minutě se vyznamenal Věneček, který vyrazil tvrdou střelu hostů. Ve 37. minutě rozhodčí po faulu na Korduleho nařídil pokutový kop. Šindelář nedal tvrdou střelou brankáři hostí šanci, jenže míč skončil na tyči, od které se odrazil do hřiště a hosté jej odkopli. Ve 44. minutě nakupila domácí obrana tři chyby na sebe a trest se dostavil. Hostující Belan si v klidu připravil míč a technickou střelou zajistil Chotíkovu vedení do šaten – 0:1.

Druhý poločas začal hekticky. Už ve druhé minutě měl Šindelář šanci, ale neproměnil. Dvě minuty nato hosté rozvinuli útok, přesný centr našel hlavu Břicháčka, který poslal míč na tyč domácí branky. Od té se odrazil zpět na hlavu Břicháčka, který nikým nebráněn napodruhé uspěl – 0:2. Hosté byli na koni a domácím se nedařilo. Okolo dvacáté minuty však nastal zlom. Domácí začali hosty přehrávat. V 76. minutě se domácí konečně dočkali gólu. Blacký vybojoval míč, přihrál Schweinertovi, který si narazil se Šindelářem, a proti jeho střele, která se odrazila od břevna do branky, neměl hostující gólman šanci – 1:2. Domácí pokračovali v tlaku. V 82. minutě rozehrál Staroba rohový kop přesně na hlavu uzdraveného Radka Šindeláře. Ten poslal hlavou míč do branky hostů s takovou razancí, že brankář jej pouze bezmocně sledoval. K úplnému obratu mohlo dojít v 85. minutě, kdy se po pěkné akci domácích Svobodova střela z ostrého úhlu otřela o tyč branky Chotíkova.

FC Chotíkov: Bohm - Vacek, Keller (65. Šulan), Marek, Kluska - Filip, Purkart, Břicháček, Pechler, Korous (80. Schwarz) - Belan.
Dynamo H. Týn: Věneček - Blacký, Staroba, Buček, Vachtl - Cihlář. Schweinert, Kordule, Šindelář - Sova (52. Šindelář R.), Svoboda (86. Šperl).