Ani v zimní přestávce nezůstanou fotbaloví fanoušci bez svého milovaného sportu. Plzeňská Doubravka připravila již čtvrtý ročník memoriálu Josefa Ibermajera, na kterém bude startovat celkem jedenadvacet fotbalových mužstev.

Bude to největší zimní turnaj v Plzeňském kraji, kluby vyplní turnajovými duely období dlouhé dva měsíce. „Jsme rádi, že turnaj získává čím dál větší oblibu a nám se daří vytvářet tradici. Svědčí o tom i rekordní počet zúčastněných mužstev,“ říká Jan Zábran z pořádajícího klubu Senco Doubravka.

O celkové vítězství si to rozdají tři celky z divize, jedenáct mužstev z Fincentrum krajského přeboru, čtyři celky z I. A třídy, dva týmy z I. B třídy a výčet účastníků uzavírá jeden tým z plzeňského městského přeboru.

Hrací systém turnaje je podstatně jednodušší než v posledním třetím ročníku. Mužstva už jsou rozdělena do tří sedmičlenných skupin, ve kterých se střetnou systémem každý s každým. Jedno z mužstev bude mít vždy v probíhajícím kole v každé skupině volno.

Ve skupině A se utkají Doubravka, Chrást, Vejprnice, Přeštice, Bolevec, Chlumčany a Měčín.

Skupina B má toto složení: Koloveč, Rokycany, SK ZČE Plzeň, Příkosice, Chotíkov, Horní Bříza a Cerhovice.

Ve skupině C se potom sřetnou fotbalové týmy Hořovice, Stod, Město Touškov, Rapid Plzeň, Křimice, Nýřany a Smíchov.

Utkání ve skupinách začínají o víkendu 15. - 16. ledna, semifinále je na programu 27. února a postoupí do něj přímo vítězové tří skupin. Čtvrtým semifinalistou bude nejlepší celek z druhých míst. Vyvrcholení turnaje připadne na začátek března. O víkendu 5. - 6. března se hrají utkání všech účastníků o konečné umístění, včetně souboje poražených semifinalistů o 3. - 4. místo a finálového duelu. Všechny zápasy se hrají na doubravecké umělé trávě. Prvenství z minulého ročníku obhajují fotbalisté pořádající Doubravky.