O stávající opory plzeňského celku projevil neočekávaně velký zájem třetiligový Písek. „Na testech tam je brankář Jakub Kunc, s kterým už ani nepočítám, a záložník Petr Došlý, který u nás ukončil hostování z Bolevce. Byl tam na zkoušce i další záložník Patrik Petrželka, ale ten už je zpět a připravuje se s námi,“ prozradil doubravecký kouč Luděk Kopřiva, který přes neúspěšnou záchranářskou misi u mužstva zůstává.

V přípravě postrádá ale i další hráče. „Záložník Jan Pavlík u nás skončil hostování z Klatov a trénuje v divizní Kolovči. Obránce Jan Brož skončil hostování z Nepomuku a hledá si angažmá ve vyšší soutěži. Další obránce Jaroslav Pondělík ukončil aktivní činnost a podle sdělení vedení klubu nemám počítat ani se zraněným stoperem Martinem Smíškem,“ vypočítal další ztráty trenér.

Z bývalých exligistů zůstávají v doubraveckém kádru obránce David Novák a záložník Jaromír Šimr. Zato dalšího záložníka s prvoligovou minulostí Jiřího Sýkoru už v prvním mužstvu na podzim diváci neuvidí.

„Bude hrát za béčko v I. B třídě,“ vysvětlil Luděk Kopřiva. Své zřejmě sehrálo pracovní vytížení zkušeného hráče.

V kolonce příchodů jsou už rovněž některá jména. „Z Kolovče přichází na opakovaný přestup defenzivní Josef Parlásek, trénuje s námi útočník Rudolf Herák z béčka plzeňské Viktorie i jeho bratr. Z vlastního béčka jsem vytáhl útočníka Vladimíra Žáka a vypomáhají nám tři dorostenci,“ říká kouč.

Kádr by však rád ještě rozšířil. „Tři posily jsme měli rozjednané, ale nevyšla nám ani jedna. Jeden borec zamířil do Německa a u dalších dvou nedošlo k dohodě. Samozřejmě hledáme dál,“ tvrdí Kopřiva.

Příprava týmu běží naplno. „Trénujeme třikrát týdně a dvakrát hrajeme zápasy.“

V sobotu Doubravka remizovala v Rakovníku 3:3, když v poločase o tři branky prohrávala, ale dokázala skóre vyrovnat. Dnes si exdivizní tým zahraje na hřišti v Trnové s Příkosicemi a v sobotu se utká v Břasech s divizním nováčkem z Rokycan.
.