„Došlý se vrátil a mohl by na jaře hrát opět za nás, je to na dobré cestě,“ uvedl doubravecký trenér Roman Vyleta a nastínil i další možný pohyb v hráčském kolektivu. „Z podzimního kádru se už u nás nepřipravují Štverák, kterého testuje Kladno, a Štrajt. Ten se připravuje s Pískem. Oba u nás byli na hostování z Viktorie. Náš Duchek se připravuje v Kolovči. My zkoušíme Brože z Nepomuku, Mančala z Tachova a Pavlíka z Klatov. Ten byl na podzim v Kolovči. Z hostování v Touškově se nám vrátil Tománek.“

Vejprnice vyslaly letos na turnaj do Plzně starší dorost a pro Senco to bylo snadné sousto. „Z naší strany byla druhá půle lepší, stříleli jsme góly. Soupeři jsme ale museli půjčit dva hráče, aby se utkání mohlo alespoň trochu na úrovni odehrát,“ vysvětloval Roman Vyleta.

Chrástecký Spartak, který je v čele Fincentrum krajského přeboru, prohrál překvapivě s Přešticemi 0:2, ale lídr nastoupil v silně kombinované sestavě. „Hrálo vlastně béčko, doplněné o pár hráčů z kádru áčka. Roubal se Stružkou jsou v přípravě s třetiligovou juniorkou plzeňské Viktorie, zatím do konce ledna, a potom se uvidí. S Doubravkou jednáme o Vaiglovi a na jaře by měl začít konečně hrát Zedník,“ vypočítává novinky v mužstvu chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Přeštice sice v první přípravě vyhrály, ale mají málo hráčů. „Hostování u nás skončil Karel Fürbacher a vrátil se to Touškova, stejně tak z plzeňského Rapidu Pata, který se připravuje na Petříně. Ale ztrácíme ještě další hráče. Krs odchází za prací do Anglie a hostování u nás končí Nekola se Smazalem. Ten chce údajně hrát v Doubravce. Dnes museli nastoupit tři dorostenci a dva kluci z béčka,“ informoval přeštický sportovní manažer Stanislav Trnka.

Gólovou přestřelku viděli diváci v duelu plzeňského SK ZČE s Rokycany, který skončil 3:3. Do rokycanského kádru zpět se z Německa vrátil Jiří Scheinherr a byl autorem jedné z branek. „Kvalitní utkání bylo hodně vyrovnané. Rokycany třikrát vedly, ale nám se pokaždé podařilo vyrovnat. Podzimní kádr zůstal pohromadě, navíc zkoušíme Patu z Rapidu,“ uvedl kouč SK ZČE Petr Kural.

Výsledky 1. kola – skupina A: Chrást - Přeštice 0:2 (0:0, Süss 2), Chlumčany - Bolevec 1:2 (0:1, Vít - Šnaidr, Zítek), Doubravka - Vejprnice 5:0 (1:0, Švec 3, Došlý, Petrželka), skupina B: Koloveč - Chotíkov 3:0 (2:0, R. Černý, Šperl, Duchek), SK ZČE Plzeň - Rokycany 3:3 (1:2, Beránek 2, Mašek - M. Scheinherr, J. Scheinherr, Kubík), Příkosice - Horní Bříza 1:1 (0:0, Protivínský - Sluka), skupina C: Hořovicko - Rapid Plzeň 1:2 (0:1, Hruška, Baroch ml.), Nýřany - Stod 4:0 (1:0, Takáč 2, Niedermayer, Mašek), Město Touškov - Křimice 3:1 (0:0, O. Karbusický, Dobrý, Čechura - J. Hauer).