Domažlicko a Tachovsko spojí pro nadcházející sezonu soutěže dorostu. Šestici týmů z Domažlicka doplní na celkový počet devíti účastníků Jiskra Erpužice, TJ Chodský Újezd a Statek Kostelec z Tachovska. Jak zaznělo na nedávném losovacím aktivu Okresního fotbalového svazu Domažlice, oddíly budou dostávat finanční náhrady za cesty mimo okres.

„Chceme dorosteneckou kategorii udržet, ale oddíly dávají přednost startu dorostenců za dospělé. Do okresního přeboru se u nás přihlásila jen tři družstva,“ říká předseda OFS Tachov Václav Přibyl.

Spojení má soutěž dorostu zachovat a zkvalitnit. „Nemá význam hrát čtyřikrát za rok se stejným soupeřem, soutěž tím byla devalvovaná. Takto lze odehrát více zápasů. Vychází to na devět kol na podzim a stejný počet na jaře. V úvahu připadá i nadstavbový turnaj na závěr, kdy zbývají čtyři volné termíny,“ míní předseda OFS Domažlice Karel Sladký, hlavní aktér změn.

Po postupu Blížejova do krajského přeboru a přechodu dorostu Pocinovic k mužům se do přeboru na Domažlicku k triu tradičních účastníků z SK Slovan Kvíčovice, ZD Meclov a Spartak První chodská Klenčí nově přidaly SK Kdyně 1920, Lokomotiva Hostouň a SK Poběžovice. „Spojení by mělo mládežnickému fotbalu a jeho úrovni prospět. Konfrontace s týmy z Tachovska bude zajímavá,“ míní funkcionář a vedoucí A mužstva ZD Meclov Tomáš Černý.

Nejvýše postavená mužstva ve společné tabulce se stanou přeborníky svého okresu. „Právo postupu zůstane zachováno pro nejlepší tým z Domažlicka a nejlepší z Tachovska,“ dodává Peter Sádovský, sekretář OFS Domažlice .

Oba fotbalové svazy se rozhodly přispívat oddílům na dopravu. Na Tachovsku na to uvolní 35 tisíc, na Domažlicku bude oddílům hrazeno cestovné k zápasům v sousedním okresu v plné výši. Řídícím orgánem soutěže je Sportovně technická komise Domažlice, hracím dnem bude neděle.