Poprvé v historii budou hrát Domažlice Českou fotbalovou ligu. „Je to obrovský úspěch nejen pro domažlický fotbal, ale pro celé město a region je to velký den. Ne všechno se nám celou sezonu dařilo, ale zvítězil týmový duch, jak mužstva, tak celého klubu. Je to práce všech a odměna pro všechny. Máme nepopsatelnou radost,“ zářil bezprostředně po utkání domažlický prezident Jaroslav Ticháček.

V klubu ale určitě neusnou na vavřínech. „I přes velký úspěch jsme však nadále pokorní. Radost totiž přináší také starost. Když se už vědělo, že bychom mohli postoupit, nelenili jsme a jednali o možných posilách. Jména je však předčasné říkat, vše je v jednání,“ uvedl domažlický šéf, jehož stopa na obrovském úspěchu je maximální.

Bude se řešit i otázka pokračování či nepokračování trenéra Zdeňka Michálka. Dohoda klubu s úspěšným koučem byla do konce této sezony. „Ještě je před námi jedno kolo. Až dohrajeme, tak si sedneme, celou sezonu podrobně vyhodnotíme a řekneme si, jak to bude s vedením mužstva vypadat dál,“ vysvětluje Jaroslav Ticháček. V sobotu Jiskra přivítá rezervu Sezimova Ústí a na hřišti se bude zcela jistě slavit.

Hrálo se však i v Plzni. K divizní záchraně potřebovali fotbalisté Doubravky v derby s Kolovčí vyhrát. Nestalo se, jen remizovali 1:1, a tak budou muset honit body v posledním kole na půdě už sestupujícího Zličína. O výhře Doubravky s nováčkem se mluvilo téměř jako o hotové věci, ale na zeleném trávníku probíhalo vše jinak, než v domnělém scénáři. Hosté se dokonce ujali vedení a plzeňský tým horko těžko vyrovnával.

„Jsem rád, že jsme to odehráli tak, jak jsme to odehráli. Druhou půli jsme dokonce byli lepší, ale remíza je spravedlivá. V bojovném utkání to příliš pohledné a na koukání nebylo. Kvalitním výkonem mě překvapil rozhodčí Houdek, který pískal poprvé divizi a vedl si velmi dobře,“ viděl utkání kolovečský trenér Karel Krejčí. Jeho mužstvo už divizi skončilo, neboť si poslední kolo s rezervou Bohemians 1905 předehrálo (2:1). „Ve středu ještě trénujeme a v pátek hrajeme v osmnáct hodit doma s ligovou plzeňskou Viktorkou,“ říká trenér.

To Doubravka má zcela jiné starosti. „Když vyhrajeme ve Zličíně, měli bychom se zachránit,“ tvrdí kouč Luděk Kopřiva, ale sobotní výkon se mu vůbec nelíbil. „Od první minuty nám chyběla fotbalová kvalita. Asi je to nervozitou, ale jsou tam zkušení hráči, kteří by se s tím měli vypořádat. Poslední zápasy hraje výborně třeba David Novák, ale u některých hráčů jsem postrádal větší bojovnost, která by v takových utkáních měla být samozřejmostí. Takto se o záchranu nehraje,“ tvrdí doubravecký trenér.

Kromě posledního Zličína je dalším sestupujícím Třeboň a hledá se ještě třetí tým, který minimálně na rok divizi opustí.