Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd po výhře v Horšovském Týně (4:1) dostali doma pořádnou lekci od družstva SHH Heřmanova Huť. Po bezbrankovém poločase stačili hostům pouhé tři minuty na vstřelení tří branek!

Sparťané nastoupili s pěti hráči „bývalého“ Rozvadova v základní sestavě, ale po celý zápas se nezmohli na kloudnou akci na jejímž konci by byl gólový efekt. Měli sice po celý duel herní převahu, ale hosté třikrát zacílili a odvážejí si zaslouženě tři body. Z

ápas začal nešťastně pro hostujícího M. Laka. Ten se ve druhé minutě zranil a po krátkém ošetření byl nakonec v páté minutě střídán. Sparta si vytvořila tlak, tři šance, ale ty končily vždy na hranici velkého vápna. Chybělo důrazné zakončení. Dále se neprosadili J. Bukva, Roháč a Houda. Na druhé straně vystrašil Mrázka kapitán „Heřmanky“ Veselovský. Gól měl na kopačce domácí Petr Hobza po centru Švábka, ale zbrkle přestřelil. Jakub Bukva místo toho aby střílel volil kličku navíc a bylo opět po šanci. V poslední minutě nedoskočil prudký a vysoký balón Pavel Hobza. Poločas zákonitě skončil bez branek.

Druhá půle byla opět ve znamení tlaku domácích. Hutta netrefil v „pětce“, Houda přestřelil a opět Hutta mířil nepřesně. V 55. minutě dobře ocentroval zprava Bučan, ale Petr Hobza zle trefil. O čtyři minuty domácím divákům zatrnulo. Veselovský propálil celou šestnáctkou míč, který pro domácí skončil naštěstí těsně vedle pravé tyče. V 63. minutě sice sparťané vstřelili vedoucí gól Roháčem, ale ten pro ofsajd nebyl uznán. V dalších minutách minul Pavel Hobza, potom nastřelil vlastního hráče Bučan a po něm nedal zblízka Petr Hobza. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, hosté třikrát udeřili. Nejprve „bodlem“ Beloso, po něm J. Poslední a třetí gól vstřelil Veselovský, který nedal Mrázkovi z trestného kopu žádnou šanci. V závěru ještě chyboval střídající Tůša, ale V. Lakó branku přestřelil.

„Gratuluji soupeři k vítězství. Vstřelil tři branky. My jsme v prvním poločase promrhali čas, kdy jsme mohli rozhodnout. Ve druhém kluci nedali dvě tutovky a soupeř nás za ně krutě potrestal,“ hodnotil průběh zápasu trenér Sparty Pavel Smolák. „Bohužel, my hráli bez nasazení. U hráčů mi chybělo větší srdíčko,“ dodal zklamaný sparťanský kouč.

Sparta Dl. újezd – SHH Heř. Huť 0:3

Poločas: 0:0. Branky: 78. Beloso, 79. J. Poslední, 81. Veselovský. Rozhodčí: Harmády. ŽK: 3:3. Diváci: 120.

Sparta: Mrázek - Sňozík, Švábek (73. Bydžovský), Kabourek, Pavel Hobza, Houda (73. Kochta), Bučan, Hutta (67. Tůša), Roháč, Jakub Bukva, Petr Hobza (73. Stoklasa). Trenér P. Smolák.