V 8. kole divize našli fotbalisté Strakonic prvního přemožitele. Venku v sobotu podlehli Voticím 0:3, když všechny góly inkasovali už v prvním poločase.

V tabulce tak opustili první místo, na kterém je vystřídal Benešov. Mužstvo od Otavy je druhé s 19 body, na Středočechy ztrácí dva body.

V předchozích třech zápasech na hřištích soupeřů byly Strakonice stoprocentní, získaly devět bodů a ani jednou neinkasovaly.

Do zápasu vlétli domácí jako uragán, lídra ze Strakonic nenechali pořádně nadechnout. Tečovanou střelu Veselého kryl brankář, Jurdík po nabídce Djuketiče střílel vedle, Polodna po centru Waltera hlavičkoval nad, Djuketičovu střelu a ránu Waltera po samostatné akci kryl Rojík.

A málem z ničeho nic skórovali Jihočeši, gólman Novák ale po hlavičce po rohu předvedl výborný zákrok.

Strakonická stavidla protrhl po půlhodině hry Jurdík, který zakončil akci Waltera a Veselého. O chvíli později byl střelec opět na správném místě, když zužitkoval pas Kvídy a centr Djuketiče. A definitivní k.o. poslal Strakonicím těsně před odchodem do kabin hlavou Polodna.

Po přestávce pokračovali domácí v aktivní hře, kontrolovali vedení a soupeře moc ke své brance nepouštěli a Novák se zapotil jen při střele Repy. Votičtí mohli skóre navýšit, ale to se dvakrát Jurdíkovi, hlavičce Faitla a ani Veselému nepovedlo.

Hodnocení trenérů
Strakonický trenér Jindřich Dejmal při hodnocení utkání konstatoval, že jeho tým hrál špatně. „Porážka jednou přijít musela. Ale ne takovým způsobem, jako ve Voticích. Hráli jsme v oslabené sestavě, chyběli Bambule, Leština, Liška i Petráň. Ale i tak – to, jakým způsobem jsme se nechali porazit, je špatné,“ uvedl.

Domácí rozhodli hned v první půli, góly padaly až v závěrečné čtvrthodině první části. „My jsme měli největší šanci ještě za stavu 0:0, kdy soupeř vykopával míč z prázdné brány. Kdyby nebyl přístup hráčů v prvním poločase takový, jaký byl, tak jsme neprohráli o tři góly. V kompletní sestavě se dala uhrát remíza, ale i ve složení, v jakém jsme byli. Při větším štěstí a kdyby hráči hráli jako o život a ne tak, že jsou jen na hřišti,“ byl kritický Dejmal.
Strakonické navíc musí také mrzet, že přišli o Patrika Káníka, který má těžký výron a bude dva až tři týdny mimo.

Trenér Votic Ivan Pihávek měl před zápasem velké obavy. „Výsledky Strakonic hovořily a my jsme měli sestavu poskládanou z kluků, co toho za nás nebo za áčko Příbrami moc nenahráli.“ Ale po zápase měl velkou radost: „Mužstvo si neskutečně sedlo, soupeře jsme jasně přehráli a výsledek mohl být ještě jednoznačnější. Ve druhé půli jsem čekal, že ze strany Strakonic nastane nějaká změna, ale nic se nestalo. Musím všem hráčům smeknout velkou poklonu, co v zápase předvedli a jak ho zvládli.“

V dalším kole Strakoničtí v sobotu v 10.15 hodin přivítají Slavii Praha B.