Zdá se, že divizní rezervě Spartaku zapůjčené hřiště v Malšicích svědčí. Tentokráte tam porazila na jaře rozjetou Marilu Votice. V praxi to znamená, že „bengo“ ševců jako nováček už má 40 bodů a jistotu záchrany. Sobotní velmi dobrý duel rozhodl osm minut před koncem vynikající Brůžek, který si naběhl do ulice od Dobala a prudkou ranou k pravé tyči udělal z votického gólmana diváka. V utkání ševce vedl jako trenér Stanislav Vahala, protože obvyklý kouč Milan Škarda se nemohl uvolnit ze zaměstnání.

Sezimovo Ústí B – Marila Votice 1:0 (0:0)
První ránu duelu na branku vyslal sice domácí Dobal, ale to bylo ze strany Ústí na dlouho vše. Hosté převzali iniciativu a drželi míč na svých kopačkách. Rány na bránu Doležala vysílal Horváth, jehož pokus v 9. minutě letěl do šibenice. Cestě do sítě zabránil nádherným skokem Doležal.Blízko gólu stály Votice i ve 33. minutě. Nejprve se jako střelec představil Polodna, ale jeho střelu vyrazil gólman. Následnou dorážku dobíhajícího Veselého zastavilo břevno. A trestný kop Čupra zamířil nad. Domácí opět zahrozili až v závěru poločasu, ale Brůžek z dobré pozice poslal míč vedle.

Votičtí byli během první půle o něco aktivnější, přesto mohli odcházet do šaten smutní. To kdyby se ujaly dva voleje Spartaku minutu před poločasem. Dobalův nápřah zblokovala obrana a těžký volej Neničky, který přišel vzápětí, mířil asi metr nad břevno.

Po přestávce se hra vyrovnala, domácí více uzavřeli obranná stavidla a diváci moc šancí neviděli. Na votické straně pálil Walter po standardní situaci Čupra nad, na druhé straně se Tuček vytáhl proti ráně Dobala a Brůžek zamířil vedle branky. Votice znervózněly, už nebyly tak přesné ani dynamické. Místo aby na jejich kopačkách přibývaly šance, rozmnožily se jim žluté karty.Hosté mohli

Hosté mohli litovat v 72. minutě, kdy po závaru Walter málo sklopil nohu a poloodkrytou bránu minul. O minutu později měl být votický Veselý klasickým „hamounem“ a nepřihrávat na Polodnu. Přihrávka se mu nevyplatila a nadějnou akci zazdil. Spartak si připsal velmi dobrý atak po centru Hojdara, pálícím hráčem byl v 76. minutě střídající Převrátil, který rozevlál boční síť.

Rozhodnutí zápasu přinesla 82. minuta. Votická obrana chybovala ve vlastní šestnáctce, přišla už v úvodu zmíněná ulice od Dobala, náběh Brůžka, který si v koncovce počínal jako chladnokrevný zabiják – 1:0. Brůžek střelou podél Tučka rozhodl o výhře Sezimova Ústí.

Trenér Votic Ivan Pihávek byl po zápase zklamaný z výsledku. „Naše hra byla na velmi slušné úrovni, soupeři jsme moc nepůjčovali balón, ale střelecká nemohoucnost nás připravila o body. Když nedáme gól ani do prázdné branky, tak nemůžeme vyhrát. Soupeř hrozil jen ze standardek a paradoxně jednu větší šanci hned proměnil v rozhodující gól,“ kroutil kouč hlavou a smutnil, že ztratil osmizápasovou šňůru bez porážky: „Pokud Domažlice vyhrají, tak budou mít náskok před námi na sedm bodů, což už bude v posledních třech kolech špatně hratelné.“

V příštím kole pojede Spartak B do Litole.

Branky: 82. Brůžek. Rozhodčí: Vaňkát, Klupák, Kramlová. ŽK: 1:3 (38. Tomeček – 65. Polodna, 67. Horváth, 87. Lizák). Diváci: 80.

Marila Votice: Tuček – Čupr, Faitl, Janů, Řehák – Horváth (66. Walter), Klimeš, Polodna, Říha (87. Lukeš) – Veselý, Lizák. Trenér Ivan Pihávek.

Spartak: Doležal – Tomeček (69. Převrátil), Martínek, Hric, J. Chotovinský – Hojdar, Jelen, Dobal, Kvasnička – Nenička (90. Fischer), Brůžek. Trenér Stanislav Vahala.