Následující soutěžní ročník je zkušebně spuštěn pro možnost využití tzv. farem a kromě dalších několika celků této možnosti využije i vlašimský Graffin. Co to ve skutečnosti znamená? "Jedná se o to, že v nadcházející sezoně je možná spolupráce klubu z profesionální soutěže (Gambrinus liga a druhá liga) s klubem z amatérské soutěže (ČFL a Divize) a Vlašim toho využije. Spolupráci navážeme s nedalekým Kolínem," uvedl pro klubový web sportovní ředitel klubu Milan Kuklík.

Jak bude tato spolupráce s divizním Kolínem přesně fungovat vysvětluje také Milan Kuklík: "V zápisu bude figurovat například pět hráčů od nás s vlašimskou registračkou a zbytek s kolínskou. V týmu Kolína by měli na začátku nastupovat ti hráči, kteří nastupovali v uplynulé sezoně pravidelně za naší rezervu. Pět těchto určených hráčů bude v Kolíně trénovat, budou placení klubem. Ve Vlašimi zůstane kádr osmnácti hráčů plus dva brankáři a v Kolíně to bude šestnáct hráčů a dva gólmani. Kolínu by to mělo přinést zkvalitnění kádru," osvětlil celou situaci.

Otázkou je, jak to bude, když týmy mají své rezervní celky. "Náš klub chce zachovat B-tým na úrovni I. B třídy, aby naši vycházející dorostenci nehráli v Poříčí a nebo v Kondraci. Kolín také musí vytvořit soupisku, protože má B-tým," uvedl Milan Kuklík.

Zajímavou novinkou také je to, že kolínský klub bude trénovat někdejší asistent Romana Nádvorníka Petr Frňka. Kolínský klub si podle slov předsedy Sparty Kolín, která je akcionářem FK Kolín, slibuje zkvalitnění kádru a možnost bojovat o postup do České fotbalové ligy, což by bylo pro klub ideální na oslavu stoleté historie klubu.

Podobnou cestou se vydali i další celky. Například českobudějovické Dynamo takto spolupracuje se Strakonicemi, Baumit Jablonec s Českou Lípou, Příbram s Voticemi, Žikov s týmem Měcholup a celek ze Sezimova Ústí s Táborem.