Fotbalisté FK Tachov sehrají v sobotu první přátelský zápas v přípravě na divizní návrat. Od 18 hodin se představí na hřišti svého největšího soka z loňské sezony, Spartaku Chrást. Právě tento celek dokázal jako jediný Tachovany v přeboru Plzeňského kraje předčit, trenér Jaroslav Pták se však plajících vášní neobává.

„Je to příprava, určitě to bude jiné utkání než mistrák,“ je přesvědčený. Příležitost dostane většina hráčů, kteří od pondělí pod jeho taktovkou polykají tréninkové dávky. „Pojedeme všichni, je pravděpodobné, že každý poločas nastoupí jiná jedenáctka,“ prozradil. Oproti nedávno skončené sezoně přivítal spolu se svými asistenty i nové tváře. Po dlouhých sedmi letech bojuje o možnost znovu obléknout tachovský dres Pavel Hobza, naposledy v Doubravce hrál Karel Mančal, do tachovské kabiny znovu zavítali hráči, kteří působili na hostování v jiných klubech – Tomáš Hutta, Tomáš Kabourek, Petr Hobza a Václav Mráček. „Do toho se zapojili i někteří dorostenci, hráčů v přípravě je hodně a proto ke konci července budeme kádr zužovat,“ pokýval trenér Pták.

Do sezony by rád vstoupil se zhruba dvaceti členným kádrem. Během léta sehrají Tachované další čtyři zápasy. Ve středu 20. července se doma představí proti Bohemians U19, v sobotu pak od 18 hodin hrají v Domažlicích. Následující sobotu od 17 hodin přivítají doma Přeštice a generálkou bude opět v sobotu 6. srpna duel na hřišti ZČE Plzeň (17 hod.).

„Klasické léto, příprava je krátká, času moc není,“ poznamenává trenér známý tím, že i náročnou fyzickou přípravu pro své svěřence dělá herními formami a na balónu. „Je to hodně o běhání , ale určitě se dokážeme dobře připravit i na balónu. Zejména teď v létě musíme skloubit fyzickou a herní přípravu v krátkém čase,“ popsal specifika krátké přípravy Pták.