Katastrofický scénář se po sestupu z divize v Tachově nekonal. Mladý tým FK Tachov hrál v přeboru kraje atraktivní fotbal a skončil za suverénním Chrástem na druhém místě. Stříbrná příčka nakonec znamenala pro Tachov návrat do republikové soutěže, když se lídr z Chrástu možnosti postupu do divize vzdal.

Fotbalisté z okresního města zdatně sekundovali vítězi soutěže, který vstřelil neuvěřitelných 104 branek. Tachovští fotbalisté jich dali 84 a inkasovali pouze šestadvacekrát. Jedenadvacet výher, čtyři remízy a tři prohry, taková je bilance mladého týmu, jenž pod vedením trenéra Ptáka a jeho asistentů Pintíře a Hobzy rozdával svým příznivců po celou sezonu radost. Kanonýrem mužstva se stal Machač, který dal šestnáct branek. Habart byl s deseti brankami druhý nejlepší a o jednu méně vsítil Šácha. Všichni tři se umístili mezi nejlepší desítkou kanonýrů přeboru.

„Po sestupu z divize jsme vytáhli z dorostu další mladý kluky. Hráči si rychle osvojili nátlakovou hru a naše útočná hra hodně celkům „neseděla“. Kluci vytvořili velmi dobrý tým a dobrou partu. Nemohu si stěžovat, na trénincích vládla pohoda a hráči měli chuť na sobě pracovat,“ pěl chválu na své svěřence trenér Jaroslav Pták podle kterého mužstvo sehrálo dost kvalitních zápasů a je těžké vypíchnout ten nejlepší.

„Utkáních která byla opravdu kvalitních bylo více, ale výhra s Chrástem doma 3:0 měla nejen svou váhu, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. Naopak bych nejraději zapomněl na zápas ve Stodu. Tam se nám nepovedlo nic a naše fatální chyby v obraně domácí potrestali,“ řekl kouč.

Divizní premiéru si Tachované odbydou na domácím trávníku s Táborem a u mužstva se v realizačním týmu nic nemění.

„Do republikové soutěže jdeme ve stejném složení. Máme před sebou další výzvu, ale věřím, že i v divizi budeme předvádět dobrý fotbal. Nechci na našem stylu nic měnit, budeme hrát stejně útočně jako v přeboru,“ slibuje atraktivní fotbal Pták.