FK Tábor – SK Benešov 0:2(0:0)

„Měli jsme zápas rozhodnout v první půli,“ marně hořekovali Táborští po zápase s Benešovem, který přijel na Svépomoc jako tým z úplné špičky divizní tabulky skupiny A. „Povidláci“, jak se hanlivě hostím říká, předvedli v Táboře sympatický výkon, dřeli do úmoru, přestáli tlak v prvním poločasu, pak dvakrát udeřili a odjeli na svou dokopnou s výhrou. Trenér hostí Martin Bárta, který v Táboře čtyři roky hrál, po střetnutí prorokoval, že dokopná bude u nich bujará.

Tábor měl v utkání s Benešovem navrch v první půli. Jenže Vukadinović, Stoszek či Rosůlek tahali své akce až do kuchyně a byli málo důrazní. Benešovský brankář Capouch „tvarohové“ střely likvidoval. Pět minut před přestávkou zablokovala obrana hostí obě nohy útočníka Tábora zákrokem, který by se dal vyložit jako penalta, ale asi by byla z kategorie přísnějších. A tak se šlo odpočívat za stavu 0:0.

Benešovští drželi Tábor na distanc a pak mu vrazili dva údery. Nejprve vymotal domácí obranu Kučaba, narazil si balon a „angličanem“ dostal Středočechy do vedení. Blažek byl zcela bezmocný. Tábor se jakoby nadechl, ale vše sfoukl Žák, který zblízka uklízel do sítě vyražený míč po rohovém kopu. Na zvrat pro Tábor byl ještě čas, ale proti stály silné faktory: malá nápaditost domácích, válečnická urputnost Benešova a jeho spolehlivý gólman Capouch.

„V prvním poločase byl lepší soupeř, ale bez větší šance. Po změně stran jsme převzali iniciativu a dvěma brankami jsme zaslouženě vyhráli. Kluci makali až do závěrečného hvizdu. Smekám před nimi,“ pochválil tým benešovský trenér Martin Bárta.

Branky: 51. Kučaba, 63. Žák. Rozhodčí: Dobrý - Fišer, O. Berka. ŽK: 1/Štěpán, Žák, Němec. Diváci: 135. Poločas: 0:0.

Benešov: Capouch – Zoubek (80. Chomát), Žák, Hrubý, Braný – Bredler, Kučaba, Havlíček, Štěpán – Němec (89. Popelka), Vrňák (66. Páv).