SK Strakonice 1908 - FC Zličín 1:0 (0:0)

Hosté, kteří jsou beznadějně poslední, přijeli pouze s třinácti hráči, navíc jenom s jedním brankářem. Hostující útočnici možná i proto ani jednou nevystřelili na branku domácího Rojíka. Strakonice se v prvním poločase neprosadily, i když šance byly. Ve 37. minutě nařídil sudí Martin Svatík penaltu za držení Glazunova Valouškem. Míč si postavil nejlepší střelec jara Milan Glazunov, ale vysoko přestřelil.

Jedinou branku dal ve druhém poločase levý obránce Josef Šimánek, když se trefil parádně k tyči – 1:0. Domácí pokračovali v tlaku a v 66. minutě trefil Glazunov spojnici tyče a břevna. Martin Vozábal se snažil hru oživit, ale ani on další branku nepřidal.

Bylo to vydřené vítězství, ale povinné body doma zůstaly. V příštím kole Strakonice jedou do Vlašimi a budou si chtít udržet druhé místo i po dalším nedělním odpoledni. Ale budou muset hodně přidat.

Strakonice jsou tři kola před koncem druhé o pět bodů za vedoucími Domažlicemi. Na třetí Votice, které o víkendu klopýtly s rezervou Sezimova Ústí, mají náskok dva body. „Celý los až do konce soutěže je zajímavý. Domažličtí ale stále mají nejvýhodnější pozici a na osmdesát procent si první místo pohlídají. Ale o druhou příčku se dá čekat ještě velký a zajímavý boj,“ říká trenér Strakonic František Barát.

Pro zápas nemohl počítat s Patrikem Káníkem, který se na začátku týdne podrobil operaci kolena a pravděpodobně už v této sezoně nenaskočí. Operace kolena čeká také Jiřího Křiváčka, který nedohrál minulý zápas v Kolovči. „Je nás teď opravdu jako do mariáše. Ale nebudu se na to vymlouvat,“ zdůraznil Barát.

Branky: 53. Šimánek. Rozhodčí: Svatík - Hrabovský, Bacík. Delegát ČMFS: Hojsík. ŽK: 0:3 (Šatný, Valoušek, Skála). Diváků: 132.

SK Strakonice 1908: Rojík - Listopad, Legdan, Peroutka, Šimánek – Horejš (87. Barda), Bambule, Benedikt, Kotrba (89. Novák) – Cibulka (62. Vozábal), Glazunov. Trenér František Barát.

Zličín: Schopf - Šatný, Moudrý, Zahálka, Šindelář - Valoušek, Roubíček, Žák, Skála - Merta, Redžič (78. Šimonovský). Trenér Josef Karolínek.