Fotbalisté SK Strakonice 1908, kteří od nové sezony jsou farmou SK Dynamo České Budějovice, zahájili přípravu minulý týden ve čtvrtek pod vedením hrajícího asistenta Martina Leštiny. V úterý se ujal vedení zkušený trenér Jindřich Dejmal a také představil nového asistenta Pavla Koubka, který vedl v minulé sezoně Sokol Sedlice v I. A třídě. Se svým týmem dosáhl na třetí místo za suverénem z Vodňan a druhými Katovicemi.

Před tréninkem přivítal šéf Michal Káník nového kouče Jindřicha Dejmala, který pak nastínil hráčům své představy. Na stadionu Na Sídlišti dostali jeho svěřenci v úmorném vedru pořádně zabrat.

„V přípravě budeme praktikovat cvičení, kterému se říká běh v kyslíkové zóně. Slouží k tomu, aby se hráči připravili na zátěž, která je čeká asi za deset dní. To znamená, aby si zvětšili kapacitu plic a srdce. Čím je větší kapacita plic, tím víc se tam vejde kyslíku, tím lépe se jim dýchá. Musí uběhnout tři kilometry, pak mají osm minut pauzu, pak opět tři kilometry. To znamená devět kilometrů a s rozcvičením je to tak deset kilometrů,“ nastínil nástupce Františka Baráta.

Poprvé se ve Strakonicích objevil Václav Janů, který hrál minulé sezoně ve Voticích a jeho mateřským klubem je stále Spartak Sezimovo Ústí. Trenér Jindřich Dejmal k jeho příchodu uvedl: „Vašek Janů je zde na čtrnáct dní a dál budeme jednat, aby sem přišel. Znám ho, proto jsem ho oslovil a chtěl bych ho mít v mužstvu. Vše ale zaleží na tom, jak se kluby domluví,“ uvedl zkušený kouč.

Z testu v Bohemians Praha se vrátil Milan Glazunov. V mužstvu bylo pět kvalitních útočníků. „Moje šance byla malá, pravděpodobnost, že bych se dostal do základní sestavy byla mizivá, proto jsem se vrátil a chci se zde poprat o místo v sestavě. Samozřejmě i zde to bude těžké. Ale šanci mám a tak se o ní určitě poperu. Pan Dejmal je velmi kvalitní trenér a po dnešním tréninku myslím, že by se můj výkon mohl ještě zlepšovat,“ poznamenal při startu přípravy sousedovický fotbalový navrátilec.

Do přípravy se zapojili také dorostenci Kovanda, Plavec a Drnek, pro zranění chyběl Tomášek. Další ovečkou, kterou kormidelník Dejmal nedávno trénoval, je Marcel Kordík. Poctivě na sobě pracuje a chtěl by se poprat o místo v základní sestavě. Jednání se Zliví budou probíhat.

Hrající asistent Martin Leština vedl úvodní tři tréninky v minulém týdnu na Křemelce. „Zatím běháme všichni, co máme, nevidím v tom problém. Jen ten terén na tartanu byl tvrdý. Každý běhá na své tepy. Kluci berou přípravu velmi zodpovědně, zatím se nikdo nezranil,“ hlásila prodloužená ruka trenéra Dejmala, která si poprvé zkouší i trenérské řemeslo.

Do budoucna by se nebránil vést mládež. „To se zatím uvidí, spěje to k tomu, ale zatím chci pořád hrát, myslím si, že na to mám pořád ještě čas. Chci hrát, rok jsem kvůli zranění stál, pro mě je teď směrodatné dostat se do hry. Uvidíme, jak to půjde dál. Zatím se cítím dobře, koleno drží, chtěl bych se rozehrát. Když to k tomu bude, tak se chci dostat do zimní přípravy s áčkem,“ uvedl Leština, který pod trenérem Dejmalem nastupoval v lize. „Na spolupráci s ním se velmi těším. Nevidím v tom vůbec žádný problém,“ uzavírá bývalý obránce Dynama.