Divize: Ze Strakonic zní, už jen bod!

Strakonice - Divizní fotbalisté Strakonic potřetí na jaře vyhráli a ztrácejí na vedoucí Domažlice už jen bod.

12.4.2011 1

Strakoničtí porazili béčko 1. FK Příbram 2:1.Foto: Jan Škrle

Strakonice – 1. FK Příbram B 2:1 (1:0)
Strakoničtí potřetí na jaře doma vyhráli a dál pokračují ve stíhání vedoucích Domažlic. Na ty ztrácejí už pouhý bod.

Stovka diváků ale mnoho fotbalových momentů neviděla, převládala hra mezi vápny bez vyložených šancí, dominovaly obrany. Do vedení šli Jihočeši ve 33. minutě, kdy Glazunov našel přesným centrem ve vápně Říského, který hlavičkou z těsné blízkosti nedal brankáři šanci. Hosté zahrozili až ve 43. minutě, Ackley přetaženým centrem protáhl gólmana Rojíka.

Hned po obrátce z trestného kopu z úhlu dobře mířil hostující Pazderník, ale Rojík jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou. A tak udeřilo na druhé straně – v 53. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Šimánek a ve vápně střelou k tyči zvýšil na 2:0. Další šanci měl Horejš až v 81. minutě, ale nedal. V 90. minutě Příbramští snížili, konkrétně Krupa, který si pohrál s obranou i brankářem Rojíkem.

Trenér Jihočechů František Barát měl o Příbrami detailní informace, řadu let tam působil. „Samozřejmě nebudu říkat, že to pro mě byl úplně všední zápas. Jsem Příbramák, žiju tam třicet let, v klubu jsem jako hráč nebo v jiné pozici stejně dlouho,“ prohlásil kouč.

Příbramské hráče Barát zná dobře. Tým je mladý, běhavý, bojovný. „Soupeř byl dobře připraven, nečekalo nás nic jednoduchého. Pro oba týmy to byl důležitý zápas,“ konstatoval strakonický lodivod.

Hra domácích byla odvislá od hráčů, kteří jsou k dispozici. „Můžeme hrát pouze to, na co máme. Tedy poctivý, jednoduchý fotbal s celoplošnou defenzivou a rychlými protiútoky. Musíme hrát týmově, jeden za druhého,“ řekl Barát.

K dispozici neměl marody Vozábala, Káníka a Listopada. Chyběl i Bambule, který měl virózu a bral antibiotika. Za něj v základní sestavě nastoupil Barda, nová posila, která se už představila v minulém utkání v Sezimově Ústí. Po vleklém zranění třísel už byl k dispozici Novák.

Branky: 33. Říský, 53. Šimánek – 90. Krupa. Sudí: Vaňkát – Baum, Benedikt. ŽK: 1:0 (Benedikt). Diváků: 105.

Strakonice: Jaroslav Rojík – K. Cibulka, Legdan, Peroutka, Šimánek – Horejš (90. Rybák), Kotrba, Benedikt, Barda (74. Křiváček) – Říský (82. Novák), Glazunov.

12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Pec pod Čerchovem – Před 80 lety zemřel spisovatel Prof. Phil. Dr. Jan František Hruška, rodák z Peci pod Čerchovem Zemřel 17. října 1937 ve svém bytě v Plzni na následky mozkové mrtvice, která ho postihla předešlého dne.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.