Strakonice – 1. FK Příbram B 2:1 (1:0)
Strakoničtí potřetí na jaře doma vyhráli a dál pokračují ve stíhání vedoucích Domažlic. Na ty ztrácejí už pouhý bod.

Stovka diváků ale mnoho fotbalových momentů neviděla, převládala hra mezi vápny bez vyložených šancí, dominovaly obrany. Do vedení šli Jihočeši ve 33. minutě, kdy Glazunov našel přesným centrem ve vápně Říského, který hlavičkou z těsné blízkosti nedal brankáři šanci. Hosté zahrozili až ve 43. minutě, Ackley přetaženým centrem protáhl gólmana Rojíka.

Hned po obrátce z trestného kopu z úhlu dobře mířil hostující Pazderník, ale Rojík jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou. A tak udeřilo na druhé straně – v 53. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Šimánek a ve vápně střelou k tyči zvýšil na 2:0. Další šanci měl Horejš až v 81. minutě, ale nedal. V 90. minutě Příbramští snížili, konkrétně Krupa, který si pohrál s obranou i brankářem Rojíkem.

Trenér Jihočechů František Barát měl o Příbrami detailní informace, řadu let tam působil. „Samozřejmě nebudu říkat, že to pro mě byl úplně všední zápas. Jsem Příbramák, žiju tam třicet let, v klubu jsem jako hráč nebo v jiné pozici stejně dlouho,“ prohlásil kouč.

Příbramské hráče Barát zná dobře. Tým je mladý, běhavý, bojovný. „Soupeř byl dobře připraven, nečekalo nás nic jednoduchého. Pro oba týmy to byl důležitý zápas,“ konstatoval strakonický lodivod.

Hra domácích byla odvislá od hráčů, kteří jsou k dispozici. „Můžeme hrát pouze to, na co máme. Tedy poctivý, jednoduchý fotbal s celoplošnou defenzivou a rychlými protiútoky. Musíme hrát týmově, jeden za druhého,“ řekl Barát.

K dispozici neměl marody Vozábala, Káníka a Listopada. Chyběl i Bambule, který měl virózu a bral antibiotika. Za něj v základní sestavě nastoupil Barda, nová posila, která se už představila v minulém utkání v Sezimově Ústí. Po vleklém zranění třísel už byl k dispozici Novák.

Branky: 33. Říský, 53. Šimánek – 90. Krupa. Sudí: Vaňkát – Baum, Benedikt. ŽK: 1:0 (Benedikt). Diváků: 105.

Strakonice: Jaroslav Rojík – K. Cibulka, Legdan, Peroutka, Šimánek – Horejš (90. Rybák), Kotrba, Benedikt, Barda (74. Křiváček) – Říský (82. Novák), Glazunov.