Divize: Doubravka obrala o body Strakonice

Plzeň – Překvapením čtyřiadvacátého kola fotbalové divize je vítězství plzeňské Doubravky nad Strakonicemi, které usilují o postup.

9.5.2011

Kolovečský Jan Vůjtěch v souboji s kapitánem MAS Sezimovo Ústí B Janem Chotovinským.Foto: Deník/ Václav Tauer

Doubravka – Strakonice 4:2
Domácí se do favorizovaného soupeře pustili od úvodního hvizdu a Švec umístěnou střelou k tyči poslal svůj celek do vedení. Jihočeši se ale brzo dočkali vyrovnání, když po rohu Pavlík napálil míč do vlastní sítě. Za chvíli se domácí opět radovali. Pavlíkův centr hlavičkoval Švec, gólman jen vyrazil a Došlý už mířil přesně. Ještě do konce vyrovnaného poločasu srovnal skóre Glazunov. Po změně stran nacentroval Došlý a Švec z voleje vrátil Doubravce vedení. Když šanci Horejše vyrazil Kunc na roh a chytil Peroutkovi i penaltu, poslal rohový kop Došlého hlavou do branky Brož a jistil výhru.

Poločas: 2:2. Branky: 7. a 49. Švec, 32. Došlý, 68. Brož – 20. vlastní Pavlík, 33. Glazunov. Rozhodčí: Severýn. ŽK: 2:1. Diváků: 50.
Doubravka: Kunc – Řezáč, Sýkora, D. Novák, Pondělík (46. P. Krejčí) – Pavlík, Šimr, Brož, Petrželka – Švec, Došlý (77. Ábel). Trenér Luděk Kopřiva.

Koloveč – S. Ústí B 2:3
Domácí nováček byl v úvodu jasně lepším celkem, ale do vedení šli hosté po individuální akci. Potom se zbytečně nechal za oplácení vyloučit Milota. Po obrátce Koloveč sice vyrovnala, soupeř však poté získal dvoubrankový náskok, který domácí jen snížili.

Poločas: 0:1. Branky: 52. Vůjtěch, 87. Šperl z PK – 29. Dobal, 62. Rosůlek, 78. Brůžek. Rozhodčí: Pongratz (SRN). ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (39. Milota). Diváků: 310.
Koloveč: Makó – L. Došek, R. Černý, Duben, Milota – Černohorský (46. Šperl), Parlásek, Vůjtěch, Baxa, Mour (64. Duchek) – Kožíšek (78. Šinál). Trenér Karel Krejčí.

Vlašim B – Domažlice 4:4
Cenná remíza v utkání, ve kterém už lídr prohrával 2:4, ale v závěru se mu podařilo vydřít zasloužený bod.
Poločas: 3:2. Branky: Janda 2, Bálek, Borkovec – 15. Tesař, 26. Braun, 70. Mužík, 82. Bezděk. Rozhodčí: Kubr. ŽK: 1:3. Diváků: 100.
Domažlice: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, P. Cihlář – Bezděk (85. Havlíček), Donko (20. Hulina), Braun, Leitl – Mužík, Bahleda (87. Mašek). Trenér Zdeněk Michálek.

Ostatní výsledky: Bohemians 1905 B – Příbram B 3:2 (2:2, 10. Rein, 35. Marek, 79. Barros – 8. Šorna, 11. Pazderník), Zličín – Třeboň 1:1 (0:1, 70. Zahálka – 38. Janoušek), Votice – Benešov 3:0 (2:0, 11. Veselý, 36. Lizák, 53. V. Janů), Motorlet – Hořovicko 1:1 (1:1, 28. P. Novotný – 11. Kaufman), Tábor – Litol 1:0 (0:0, 61. Kalášek).

Zboží za 12 tisíc korun chtěli zloději naložit do auta. Jejich plán nevyšel

Jedna z troji koledníků při Tříkrálové sbírce v Poběžovicích.

Poběžovičtí koledníci při Tříkrálové sbírce vykoledovali rekordní částku

Opustili nás

Domažlicko - Poslední rozloučení…

Pavel Maurer: Projím ročně auto střední třídy

Plzeň - Letošní ročník Grand Restaurant Festivalu se týká superpotravin. Jsou to ty, které mají blahodárné účinky na naše zdraví, protože je v nich vysoká koncentrace živin, vlákniny, vitaminů a minerálních látek. Mohou to být ´obyčejné ´věci jako zelenina, včelí produkty, byliny. Ty se ale přece jedly vždycky.

Čekají na sníh, aby mohli uspořádat lyžařské závody

Čerchov – Vydatné sněžení a značné ochlazení. V tuto kombinaci a změnu rázu počasí doufají zástupci lyžařských oddílů SK Sněhaři Domažlice a LK Tatran Chodov. Ti totiž plánují již o nadcházejícím víkendu uspořádat tradiční závody pro milovníky běžeckého lyžování.