„Bude to těžké utkání, ale rádi bychom vyhráli. Slavii jsem viděl hrát, je to mladý celek, který má kvalitní kombinaci a je dobrý do brejků,“ říká o hře soupeře tachovský trenér Jaroslav Pták. Zná i recept, který by mohl na zítřejšího soka platit. „Nesmíme s nimi hrát nahoru dolů, to by byla sebevražda. Budeme hrát důrazně, agresivně, aby jejich mladí hráči dělali v defenzivě chyby. Mají šikovné hráče, ale nesmíme je nechat hrát, musíme na ně od úvodu naopak pěkně zhurta,“ přeje si tachovský kouč.

Zároveň přiznal, že v divizi je složitější než v přeboru volit taktiku hry mužstva. „V přeboru jsme prakticky proti každému hráli svou hru. Trochu jsme taktizovali třeba s Chrástem nebo s Rokycany, ale v divizi musíme taktiku volit podle soupeře. Každý zápas potom můžeme hrát jiným stylem,“ říká trenér.
Hráčský kádr by měl mít až na jednu výjimku pohromadě. „Až na Mančála bychom měli být kompletní,“ uvedl Jaroslav Pták.

Další dva zástupci Plzeňského kraje cestují za svými soupeři. Koloveč se představí v sobotu na půdě nováčka v Čížové a Rokycany hrají v neděli v Horních Měcholupech, které okupují druhou příčku.

Program 13. kola divize: Tachov (13.) – Slavia Praha B (5.) SO 14.00 – Hrkal, Čížová (14.) – Koloveč (11.) SO 14.00 – Duchoň, Hořovicko (9.) – Bohemians 1905 B (16.) SO 14.00, Dukla Praha B (8.) – Strakonice (3.) NE 10.15, Horní Měcholupy (2.) – Rokycany (10.) NE 14.00 – Řezáč, Tábor (6.) – Votice (4.) NE 14.00, Štěchovice (7.) – Český Krumlov (15.) NE 14.00, Milevsko (12.) – Benešov (1.) NE 14.00.