Do konce čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách zbývá odehrát ještě šest kol. Ve čtyřiadvacáté sérii zápasů divizní skupiny A se domažlická Jiskra utká v neděli ve Vlašimi s rezervou druholigového Graffinu, Slavoj Koloveč přivítá tentýž den ´ševce´ ze Sezimova Ústí.

Divizní Jiskra zajíždí v neděli do Vlašimi, kde se na stadionu v Kácově utká od 17.00 hodin s druholigovou rezervou FC Graffin Vlašim. „Jiskra odjíždí do středních Čech povzbuzena výsledky z posledních zápasů, kdy v derby porazila Koloveč a poté na domácím hřišti rozstřílela Zličín,“ říká o atmosféře uvnitř kabiny prezident nejúspěšnějšího divizního klubu v kraji Jaroslav Ticháček. Jiskra míří ´ven´ jako první celek soutěže, kam se vrátila po zaváhání Strakonic, svého největšího soka v boji o postup do ČFL. „Proti lídrovi se chce každý vytáhnout, zvláště na domácí půdě. Ale chceme bodovat, abychom si udrželi náskok a šest kol před koncem upevnili pozici. Do Vlašimi jedeme vyhrát,“ dodává Ticháček.

Chody nečeká nic jednoduchého. A mužstvo domácích hraje svoje utkání o den dříve, je tedy více než pravděpodobné, že se rezerva posílí. Třeba o Libora Tafata, hráče se zkušenostmi z působení v SK Slavia Praha, který vstřelil oba góly hostů v remízovém duelu v Kolovči. „O to by měla být motivace našich hráčů větší. Budeme spoléhat na zabezpečenou obranu a vyrážet do rychlých protiútoků. Tato taktika v Kolovči přinesla úspěch,“ vzpomíná prezident. Kádr je v pořádku, jen Bezděk a Bárta jsou nachlazeni. „Věřím, že se dají do pořádku,“ dodává Ticháček. S lehkým tréninkem už začíná ikona mužstva Jiří Šámal.

Slavoj Koloveč se v neděli od 16.00 hodin představí domácím fanouškům v utkání s rezervou Sezimova Ústí a bude chtít odčinit smolné porážky z posledních třech kol. „Dva z těch zápasů jsme měli jasně vyhrát, jen s Domažlicemi, budeme – li objektivní, by byla spravedlivá remíza,“ uvádí sportovní manažer Slavoje Rostislav Bouda a k současným výkonům mužstva říká: „Hrajeme dobře, ale dostáváme laciné góly a kvůli tomu se propadáme v tabulce, což si nezasloužíme. Trochu v tom vidím následky ofenzivního pojetí hry ještě z působení v krajském přeboru, kdy si tým mohl dovolit útočit, aniž by byl svazován taktickými pokyny. Bez toho to ale v divizi nejde.“

Slavoj naposledy v Třeboni podal dobrý výkon, domácí byli pod velkým tlakem, ale díky jedinému gólu zápas vyhráli. V Kolovči dál řeší otázku asistenta trenéra. „Dali jsme nabídku Romanu Vyletovi, který skončil jako trenér na Doubravce, ale on to odmítl. Je to prý moc narychlo, ale my čekat nemůžeme,“ dodává sportovní manažer Slavoje.