Plzeň – Opravdová dramata v podání zástupců Plzeňského kraje připravilo nastávající kolo fotbalové divize. Každý souboj s jejich soupeři je hodně důležitý a navíc si úspěchy mohou navzájem hodně pomoci. Jak na čele tabulky, tak i na jejím opačném pólu.

V neděli hostí kolovečský nováček v tabulce druhé Strakonice, které usilují o postup do ČFL a za Domažlicemi ztrácí čtyři body. „Osobně věřím, že to bude vyrovnané utkání a my chceme uspět. Přeji totiž Domažlicím, aby to zvládly a postoupily, protože by to byl velký přínos pro celý okres a nakonec i kraj. Bylo by dobré, kdyby měl v ČFL dva zástupce,“ myslí si kolovečský trenér Karel Krejčí.

Jeho celek po čtyřech porážkách v jedné řadě dokázal v minulém kole vyhrát 2:0 v Příbrami s rezervou a rád by na tento úspěch nyní navázal. Má však velké problémy se složením obrany.

„Levý obránce Milota je v trestu, dostal distanc na pět zápasů a pravý bek Lukáš Došek se zranil v Příbrami, má problémy s vazy v koleně a určitě hrát nebude. Řešit to budu stejně jako v Příbrami. Nastoupí Duchoň s Baxou. Oba zahráli dobře a já jim věřím i tentokrát. U Duchoně je však problém v tom, že pracuje v Německu a nemůže trénovat,“ informuje o situaci trenér Kolovče.

Ostatní hráči jsou podle jeho slov v pořádku a připraveni strakonického favorita náležitě potrápit. Pokud předvedou stejně zodpovědný výkon jako v Příbrami, může se jim to podařit. V první části divize Koloveč ve Strakonicích prohrála 1:3.

Vedoucí Domažlice cestují do Litole. Domácí jsou ohroženi sestupem, zcela určitě budou maximálně bojovat, ale role favorita velí domažlickému týmu hrát na vítězství. První příčka ho k tomu zavazuje. Na podzim Jiskra doma zvítězila 2:0, a pokud by úspěch zopakovala, pomohla by nejen sobě, ale i Doubravce.
Plzeňský celek hostí v sobotu už v 15.00 hodin pražský Motorlet a rád by navázal na poslední úspěchy. Čtyřikrát v řadě neprohrál, naposledy remizoval 0:0 na horké půdě Hořovicka, a pokud chce pokračovat úspěšně v boji o záchranu, měl by zvítězit.

Program 26. kola divize: Zličín (16.) – Příbram B (13.) SO 10.30, Doubravka (14.) – Motorlet (6.) SO 15.00 – Šmat, Litol (15.) – Domažlice (1.) SO 17.00 – Šifalda, Votice (3.) – Třeboň (12.) SO 17.00, Bohemians 1905 B (4.) – Hořovicko (7.) NE 10.15, Koloveč (10.) – Strakonice (2.) NE 16.00 – Blažej, Tábor (11.) – Benešov (5.) NE 17.00, Vlašim B (8.) – Sezimovo Ústí B (9.) NE 17.00.