Č. Krumlov - Votice 0:5 (0:4)

Svěřenci trenéra Ivana Pihávka se představili na jihu Čech ve velmi dobrém světle, když od úvodních minut díky skvělému pohybu a přesné kombinaci ukazovali, kdo bude v tomto zápase hrát prim.

Jednu z mála šancí domácích měl v úvodních minutách nový kapitán Boháč (Lukáš Matuš byl na vlastní žádost přeřazen do B mužstva), jenž hlavičkoval po rohu Vacka jen do náručí votického gólmana Nováka. Poté už se ale taktovky chopily Votice. Do vedení šly už v 9. minutě, když hráč širšího kádru Příbrami Pavel Pilík perfektní střelou trefil levou šibenici Jirkalovy branky – 0:1.

Podruhé se skóre měnilo za dalších pět minut, když do vápna pronikl kapitán Polodna, jemuž však nastavil tělo Wagner a rozhodčí odpískal penaltu. Míč si na puntík postavil Ondřej Walter, a přestože Jirkal vystihl směr jeho střely, na balon nedosáhl – 0:2. Drtivý tlak proměnili hosté v 30. minutě v další pokutový kop poté, co Jirkal podrazil nohy unikajícímu Pilíkovi. Petr Veselý se ani z druhé penalty nemýlil – 0:3.

Neuplynuly ani čtyři minuty a Votice vedly už o čtyři góly. Veselý zahrával z levé strany rohový kop na zadní tyč, kde stál kapitán Slavoje Petr Boháč, jemuž se míč nešťastně odrazil od prsou do sítě – 0:4.

Ve 38. minutě o sobě dali vědět také domácí, Wagnerovu slabou hlavičku však Novák chytil. Ještě před odchodem do šaten mohli Votičtí navýšit svoje vedení, ale Pilík pálil jen do dobře postaveného Jirkala.

Po přestávce mohli výborní hosté značně zvolnit, ale opak byl pravdou. V 54. minutě neproměnil velkou šanci agilní Pilík, z následného rohu pak málem skóroval Veselý, mladý strážce třech tyčí Slavoje Miroslav Jirkal však svůj tým ušetřil od ostudného debaklu. Hra Votic se po hodině změnila víceméně v údržbu, přesto se domácí k míči moc často nedostávali. Naopak zkušený kapitán hostujícího celku Michal Polodna, který v minulosti oblékal písecký dres, přidal v 69. minutě další gól, když se k němu dostal vyražený míč po střele jednoho z jeho spoluhráčů.

V následujících minutách byla k vidění spíše hra mezi vápny, bohužel Slavoji si nedokázal vypracovat žádnou větší příležitost ke skórování. Tu největší měl v 83. minutě Kroupa, který střílel po zemi jen těsně vedle levé tyče Novákovy branky. Minutu nato měli domácí potrestat chybu ve votické rozehrávce, když si gólman Votic nerozuměl s obránci a nabídl Beránkovi skvělou šanci ke vstřelení alespoň čestného úspěchu. Českokrumlovský záložník však mířil vysoko nad horní tyčku votické branky.

Závěrečné minuty opět patřily Voticím, respektive střele Waltera a dobré příležitosti Bareše, který se neúspěšně snažil v souboji se slavojáckým bekem prostrčit míč kolem Jirkala. Zápas tedy skončil jasnou výhrou Votic.

Fakta - branky: 9. Pilík, 14. Walter (11), 31. Veselý (11), 34. Boháč (vlastní), 69. Polodna. ŽK: 1:0 (Boháč). Rozhodčí: Houdek – Pastyřík, Hudeček. Diváci: 220.

Sestavy – Český Krumlov: Jirkal – Boháč, Wagner, Pintér, Kroupa – Kovačičín, Vacek (62. Sivák), Beránek, J. Zatloukal – Babouček (78. Kolaj), Koritar (79. Litvan). Trenér Lubomír Pintér. Votice: Novák – Andrejevič (62. Kvída), Divíšek (76. Bareš), Faitl, P. Pilík, Šorna, Polodna, Walter, Viskup (66. Djuketič), Čupr, Veselý. Trenér Ivan Pihávek.

Hodnocení trenéra
Zklamaný kouč českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po zápase řekl: „Dalším gólovým přídělem jsme se dostali do velké nepohody. Opět jsme měnili složení mužstva, opět bez úspěchu. Soupeř nás přehrál ve všech směrech a navíc jsme se dostali do psychické křeče. Kluci se bojí něco zkusit, radši se moc nenabízí, aby se nestali terčem posměchu některých ´takyfanoušků´. Celý týden je z toho dostáváme, ale po patnácti minutách jsme zase tam, kde jsme byli. Inkasujeme neskutečně trefený gól, uděláme dvě penalty, dáme si tradiční vlastňák a jsme zase dole. Z takové situace vede cesta jen přes velkou dřinu a bojovnost. Je třeba psychicky silných hráčů, ty máme ale vykartované, navíc bez nich musíme ještě něco odehrát. Klukům nemůžu upřít snahu, třeba Kovačičín si se soupeřem dovedl poradit, bohužel někteří nestačili s Voticemi držet krok ve fotbalové šikovnosti. Naše bránění začíná špatně už v halvu, neudržíme míč, nejsme schopni přerušit hru dále od naší branky a pak to honíme kolem vápna, přitom obránci jakoby nevěděli, jak a koho bránit. Na soupeře nedokážeme prakticky vyvinout žádný tlak, sami naopak hrajeme neustále zatlačeni na vlastní polovině. Musíme zlepšit všechny činnosti, ale hlavně si vyčistit hlavy. Teď jedeme do Strakonic, tam to bude pěkná šichta. Musíme zvednout hlavy a víc si věřit, bez sebedůvěry to nejde hrát.“
.