Poté, co už v listopadu oznámil dosavadní trenér Ivan Kovács, že u mužstva končí, hledalo vedení klubu náhradu a volba padla na zkušeného Karla Krejčího.
„Definitivně jsme se domluvili teď dopoledne v Horažďovicích,“ uvedl včera po dvanácté hodině Milan Lucák, prezident kolovečského Slavoje. A hned přidal další podrobnosti.

„S hlavním trenérem Karlem Krejčím bude pracovat jako asistent Karol Žák, který předtím působil v Klatovech a bydlí v blízkých Chudenicích.“ Neméně důležitá je i třetí nová osoba u divizního nováčka. A fotbalové veřejnosti není rozhodně neznámá. „Sportovním manažerem u divizního áčka a zároveň jeho vedoucím se stal Rostislav Bouda, který bude mít u prvního týmu všechno na starosti, včetně pohybu v hráčském kádru,“ vysvětluje šéf klubu Milan Lucák.
Rostislav Bouda s Karlem Krejčím spolupracovali před časem už v tehdy divizních Horažďovicích a naposledy v rovněž divizní Doubravce, kde v průběhu letošního jara skončili. Karel Krejčí potom vedl do konce sezony Blatnou. „Tam jsem na přání kamaráda vypomohl na posledních sedm kol,“ vysvětluje Krejčí.
V divizi v minulosti vedl dvakrát Horažďovice, třikrát Doubravku, dvakrát Klatovy, dále Chanovice a Písek. Teď se tedy objeví na lavičce Kolovče, která je po podzimu v tabulce na osmém místě s dvaadvaceti body.

„První sraz máme 8. ledna v Kolovči. Jsem rád, že budu opět spolupracovat s panem Boudou, který měl sice v úmyslu působit v Touškově, ale po nabídce Kolovče se rozhodl opět pro divizní klub,“ uvedl Karel Krejčí.

Hráčský kádr prý chce udržet a ještě posílit, přestože střelec Václav Šperl chtěl odejít do Doubravky. „Mluvil jsem s ním o tom a nepřipadá to v úvahu. Naopak máme několik hráčů vyhlédnutých a budeme jednat,“ tvrdí trenér.