Jiskra Domažlice - SK Benešov 2:0 (0:0)
Už ve 3. minutě musel hostující brankář vyrážet Mužíkův trestný kop ze 22 metrů a o čtyři minuty později po Braunově centru hlavičkoval Bezděk, ale benešovští zadáci míč odvrátili. Po čtvrthodině se osmělili i hosté, ale Kučabova střela ze 20 metrů těsně minula Mlezivovu tyč. Hrálo se mezi šestnáctkami a obě pečlivě bránící defenzivní řady nepouštěly soupeře do šancí. Ve 25. minutě se pěkně uvolnil domácí Leitl, ale jeho ostrý centr nestačil v pádu usměrnit u vzdálenější tyče Strejc a neujala se ani Donkova nepřesná střela o chvíli později. Na druhé straně „vyškolil“ domažlickou obranu Štěpán, ale jeho střílený centr zleva stačili domácí odvrátit a s Priknerovým pokusem si o chvíli později poradil Mleziva. Ve 34. minutě stačil Mužíkův trestný kop vyboxovat Capouch, poté hosté odvrátili na roh centr Leitla, a když tentýž hráč z 25 metrů benešovskou branku přestřelil, bylo to v první půli vše.

Domácí byli aktivnější i ve druhé půli, ale když je neposlouchaly přihrávky, snažili se o sólové zakončení a to se jim rovněž nevedlo. V 50. minutě zamířil Mužík z trestného kopu vedle levé Capouchovy tyče a vzápětí zazdil jednu z mála šancí Bahleda, který po Mužíkově centru zleva, mířil hlavou z malého vápna vedle branky. V 56. minutě zahrozil hostující Petlička, ale jeho střelu Mleziva kryl. S přibývajícími minutami sílil tlak Jiskry, ale hosté se snažili využívat zeslabené defenzivy k rychlým protiútokům. V 64. minutě se do nebezpečné pozice dostal benešovský Štěpán. O chvíli později se šance zrodila na druhé straně, kde Leitl centrem našel osamoceného Mužíka, ale ten volejem přestřelil. Rostoucí tlak domácích přinesl ovoce v 75. minutě, kdy střídající Šámal zatáhl míč po levé straně, odcentroval, Bezděk se natlačil před hostujícího brankáře a hlavou poslal Jiskru do vedení – 1:0.

Další příležitost domácích přišla o dvě minuty později, kdy Mužík našel křížnou přihrávkou nabíhajícího Havlíčka, ale ten, ač sám, volil zbrklou střelu volejem a minul branku. Hosté mohli deset minut před koncem srovnat, když po Priknerově přiťuknutí hlavou v pádu nestačil míč usměrnit z malého vápna jeden z jeho spoluhráčů. V následující minutě vyslal po Turkově přiťuknutí střelu těsně nad domažlickou branku Prikner. V 84. minutě našel domácí Havlíček nabíhajícího Brauna, ten se kličkami uvolnil mezi dvěma obránci a střelou ze 12 metrů zvýšil na 2:0. Když pak na druhé straně po Priknerově centru hostující Páv minul vzdálenější tyč Mlezivovy branky, bylo to v zápase vše.

A jak to viděli Benešovští?

Vedoucí celek tabulky toho v zápase moc nepředvedl a Benešov mu byl vyrovnaným soupeřem. Domácí si sice vytvořili optický tlak, hlavně po standardních situacích, které ale hostující obrana uskákala. Benešovští podnikali nebezpečné brejky, ale v první půli jen Kučaba nebezpečně zahrozil.

Po přestávce se hrálo v zaběhnutých kolejích, hosté ale nedotáhli akce do gólového konce Veinlichem a O. Pávem. A tak udeřili domácí, když se po trestném kopu v 76. minutě prosadil hlavou Bezděk a v závěru do otevřené obrany Braun.

Trenér Benešova Jaroslav Tesař mužstvu po porážce nic nevyčítal. „Odehráli jsme v rozestavění 3 – 3 – 3 – 1 kvalitní zápas, vyplňovali jsme strany a soupeře prakticky do ničeho nepouštěli. Navíc jsme hrozili z nebezpečných protiútoků, které jsme ale nedotáhli do úspěšného konce. Jen škoda, že jsme v 76. minutě dostali branku, když jsme zaspali po rychle rozehrané standardní situaci, což asi rozhodlo. Potom už by domácí těžko gól dávali, protože šance neměli. Kluci zápas odmakali, hráli to, co uměli. Myslím, že jsme v Domažlicích ostudu neudělali a odehráli slušný zápas, o třídu lepší než v Táboře, ale jsme bez bodu,“ dodal kouč k zápasu a podivil se: „Je ostudou, že Domažlice budou asi postupovat, patřily totiž k horším mužstvům, se kterými jsme na jaře hráli, například Votice byly o dvě třídy lepší než Domažlice. Docela by mě zajímalo, s čím chtějí ČFL hrát, když si hráči nejsou schopni třikrát po sobě přihrát nebo vyprodukovat nějakou kombinaci.“

Branky: 76. Bezděk, 83. Braun. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 1 – Žák, Kučaba, Veinlich, O. Štěpán. Diváci: 250. Poločas: 0:0.

Jiskra Domažlice: Mleziva – Strejc, Tesař, Bauer, Bárta – Braun, Donko (69. Šámal), Mužík, Leitl – Bezděk (86. Hulina), Bahleda (65. Havlíček). Trenér: Zdeněk Michálek.

SK Benešov: Capouch – Štěpán, Žák, Kučaba, Prikner, Havlíček, Turek, Petlička, Zoubek, Veinlich, Hrubý. Na střídání: Páv, Šmejkal, Fuxa, Tlamicha. Rozhodčí: Duchoň, Haltuf, Mifková. ŽK: 1:5. Delegát: Peteřík. Diváků: 320. Autor: Vojtěch Kotlan