Uplynulou sezonu z pohledu Horních Měcholup tedy hodnotíte jako neúspěšnou. Je to tak?

Pokud do hodnocení zahrneme i spolupráci se Žižkovem, tak tomu se povedlo naplnit hlavní úkol - postoupit do první ligy. V tomhle směru může být spokojenost. Ale jinak nás samozřejmě hodně věcí mrzí. Třeba že Žižkov B vlastně o bod neudržel třetí ligu. No a pak jsou tu samozřejmě Horní Měcholupy. Mělo se hrát o postup, postavení před startem jara, kdy jsme byli čtyři body za prvním, tomu napovídalo, ale dopadlo to jinak. Snad jsme ale během prvního roku spolupráce s Žižkovem nějaké věci vychytali a jsme chytřejší.

V Horních Měcholupech dochází k zásadním změnám. Můžete je podrobněji okomentovat?

Jako hlavní trenér Horních Měcholup bude fungovat Jindřich Trpišovský. Ten bude zároveň asistentem u áčka Žižkova, což je dobré v tom, že bude všechno propojené, když budeme farmou Žižkova. To se musí ještě oficiálně potvrdit na svazu, ale jsme dohodnutí, že to tak bude.

Trenér Trpišovský neudržel béčko Žižkova ve třetí lize, proč jste se rozhodli právě pro něj?

On nás přesvědčil svou pracovitostí, že je to ten správný trenér pro Horní Měcholupy. Děkuji Viktorce Žižkov, že mu tohle angažmá umožní. Trenér Trpišovský je sice v tuhle chvíli na dovolené, ale hodně věcí ohledně kádru konzultujeme, pořád si voláme, je hodně komunikativní. To se mi líbí.

Co bývalý trenér Dubovči? Končí v klubu definitivně, nedostane jinou funkci?

Trenér Dubovči skončil a já bych rád zdůraznil, že si moc vážíme práce, kterou u nás v posledních sezonách odvedl. Patří mu za to velký dík.

Bývalý kouč řekl, že atmosféra v kabině divizního týmu nebyla ideální. Bude to nyní fungovat lépe?

Já si nemyslím to, že náš problém byl v nedostatku času na zapracování hráčů do týmu. Ukázalo se, že jsme měli v týmu dost zkušenosti. Některé zápasy, kdy jsme třeba i vedli, jsme ale nedotáhli ani k bodovému zisku. Něco jsme prostě nezvládli a věříme, že to příště bude lepší.

Plán klubu tedy zní: hrát o postup z divize?

Já bych to úplně takhle neřekl. Další sezona by měla z pohledu Horních Měcholup dopadnout určitě daleko lépe. Přípravu odstartujeme 13. července.

Jaké další změny díky tomu, že se Horní Měcholupy stanou farmou Viktorie Žižkov, nastanou?

Béčko Viktorie Žižkov se nepřihlásilo do divize, ale jen do přeboru. Tým bude složen z loňských a letošních dorostenců z Horních Měcholup a Viktorky Žižkov. Všichni hráči budou na stejné startovní čáře. Budou to ročníky 1991 až 1993, hráči dostanou šanci vyzkoušet si to v dospělém fotbale a otrkat se v něm. Chci, aby si kluci vyzkoušeli a uvědomili, na jakou soutěž mají. Teď hledáme kvalitního trenéra.

A co rezerva Horních Měcholup?

Tu jsme nově do soutěží nepřihlásili, béčko zmizelo z fotbalové mapy.

Kádry mužstev Žižkova a Horních Měcholup se různě během přípravy prolínaly. Posouvá se někdo z Měcholup do prvoligového kádru?

Je to tak. Bývalý kapitán Horních Měcholup Jirka Musil dostane šanci od trenéra Pulpita, aby se porval o místo v áčku. Je to pro něj velká výzva a motivace do práce pro ostatní.

JAK BUDE FUNGOVAT ŽIŽKOVSKÁ FARMA V HORNÍCH MĚCHOLUPECH

V dresu Horních Měcholup mohou nastupovat i hráči „A“ mužstva Viktorie Žižkov, kteří budou potřebovat kvůli menšímu vytížení v první lize zápasovou zátěž, nebo se budou rozehrávat například po zranění. Jak uvádí web Viktorie Žižkov, cílem této spolupráce je i pomoci Horním Měcholupům k postupu do ČFL.