„Na to, jaké má naše mužstvo hráčskou kvalitu a zkušenosti, je to rozhodně neúspěch, ale zase nejsme v beznadějné situaci,“ konstatuje doubravecký trenér Roman Vyleta, který od začátku podzimu působil v roli asistenta a od devátého kola celek převzal jako hlavní kouč za odstoupivšího Karla Krejčího.
Podzim zahájila Doubravka remízami 1:1 ve Vlašimi, 0:0 doma s Voticemi a výhrou 2:1 v Litoli. Po třech kolech byla na šesté příčce a zdálo se, že bude patřit do horní poloviny tabulky. Potom však přišla domácí prohra s Benešovem 1:3 a tým se začal vézt na vlně hodně kolísavých výkonů i výsledků.

„Herní projev mužstva i při některých porážkách nebyl špatný, ale nepodařilo se nám vstřelit gól a naopak jsme o jediný prohráli. To se stalo na Motorletu a v Táboře. Vždycky nám ale chybělo pro zranění nebo pracovní povinnosti několik hráčů,“ vysvětluje doubravecký trenér.

Pár pozimních utkání dokázala Doubravka odehrát na jedničku. „Výborný výkon jsme podali s Třeboní, kterou jsme porazili 6:1, dobrý dojem jsme zanechali při výhře v Litoli i doma s Bohemkou, kterou jsme porazili 2:1, a hodně šancí ještě zahodili. Důležité bylo i vítězství 1:0 s Hořovickem,“ tvrdí Roman Vyleta.
Doslova šokem však pro něj skončilo derby v Kolovči, kde Doubravka padla 0:4. „Tam bylo od začátku všechno špatně. Po výhře nad Bohemkou byli hráči nahoře a rychle spadli na zem. Navíc má kolovečský trenér Kováč naše kluky dobře přečtené. Ti si mysleli, že to půjde samo, a ono to vůbec nešlo.“ Tento výbuch na půdě nováčka považuje kouč za nejhorší podzimní vystoupení.

Stejně jako mužstvo, měli i jednotlivci kolísavé výkony. Přesto si Roman Vyleta neodpustil dvě pochvaly. „Celý podzim byl přístupem k povinnostem, jak při zápasech, tak i v přípravě příkladem kapitán David Novák. Podával pravidelně dobré výkony a stěžejní roli sehrál i v kabině. Důležitou roli sehrál i návrat Pavla Vaigla z hostování v Chrástu. Musím ocenit jeho přístup, protože měl zdravotní problémy, a přesto chtěl Sencu pomoci.“
Ve výkonech konkrétních jednotlivců byla na podzim i zklamání. „Samozřejmě vím o hráčích, kteří neodvedli to, co se od nich očekávalo, ale i oni sami to vědí a já bych to nerad ventiloval přes noviny,“ poznamenal trenér.

V současné době se připravuje na to, že v kádru nastanou v zimní přestávce některé změny. „Vytipovaných hráčů máme víc, zájem mají i oni, ale bude záležet na dohodách klubů. Chci přivést nové hráče a vytvořit větší konkurenci. Hodně nám chybí gólový hráč. Konkrétní jména ještě uvádět nebudu.“
Je veřejným tajemstvím, že po odchodu sportovního manažera Rostislava Boudy z klubu v průběhu podzimu do Města Touškov, by ho mohli v zimě následovat i někteří doubravečtí hráči. „O tom, že by chtěl někdo odejít, žádné oficiální informace nemám. S hráči se normálně bavím a nikdo mi o úmyslu odejít neřekl,“ tvrdí Roman Vyleta.

Chrást, který vede Fincentrum krajský přebor, má zájem o zkušeného záložníka Pavla Vaigla, který tam část podzimu hostoval, ale potom se vrátil do Doubravky. „Úlohu, kterou má v našem mužstvu, si plní. Chci, aby u nás zůstal, ale bude to samozřejmě záležet na něm a na stanovisku klubu,“ je si vědom trenér.

I po skončení mistrovských soubojů Doubravka stále trénuje. „Jsme v přípravě do konce listopadu a začátkem ledna zahájíme zimní přípravu. Startujeme na našem zimním turnaji, který je velmi kvalitně obsazen. Kromě toho sehrajeme 22. ledna přátelák s třetiligovou juniorkou plzeňské Viktorie a ještě jeden zápas s mužstvem z ČFL plánujeme,“ nastínil doubravecký kouč plány na zimu.

Od prvních jarních kol musí Doubravka získávat body, protože je v ohroženém pásmu. Toho si je vědom i Roman Vyleta. „Divize je letos hodně vyrovnaná. V loňské sezoně bylo víc jednodušších zápasů než letos. Budeme to mít těžké, ale taková je realita.“ Doubravečtí však nejsou pesimisté a věří v dobré jaro. „Já osobně jsem optimista a snažím se to přenést i na hráče. Uděláme dobrou zimní přípravu a dostaneme se v tabulce na lepší pozice. Hráčskou kvalitu na to máme.“

Je jasné, že hráčský kádr, ve kterém je několik hráčů se zkušenostmi z první ligy, by měl v divizi držet daleko lepší pozice.
Pokud bude na jaře hrát od prvního do posledního kola jen a jen o záchranu, zahazardují si tito borci hodně se svým jménem. A to určitě oni sami nechtějí, stejně jako si to nepřeje plzeňská fotbalová veřejnost.

Střelci Doubravky:

4 – Švec, Štverák
3 – Šimr
2 – Beránek, vlastní
1 – Sýkora, Jůda, Petrželka