O víkendu spadla opona za divizním ročníkem 2010 - 2011. Největší radost je v Domažlicích, kde místní fotbalisté pro město historicky poprvé vybojovali postup do České fotbalové ligy a po utkání převzali vítězný pohár a medaile z rukou starosty města Miroslava Macha a poslance Jana Látky.

O jejich prvenství bylo jasno už od předposledního kola po výhře 3:0 v Třeboni a stejný výsledek zopakovali Chodové i ve slavnostní atmosféře v sobotu proti rezervě Sezimova Ústí. Góly Bauera, Havlíčka a Hartla potěšily ve zmoklém odpoledni téměř šest stovek diváků, kteří si duel užívali mírou vrchovatou.
A v prvním dějství se líbila především hodně kvalitní hra jejich oblíbenců. „Přestože jsme v sestavě udělali některé změny, chtěli jsme, aby si zahráli i hráči ze širšího kádru, předvedli jsme v prvním poločase poměrně kvalitní výkon a zaslouženě vyhrávali o dva góly. Uvolněný fotbal v našem podání se musel všem líbit,“ pochvaloval si výkon týmu v první části trenér Zdeněk Michálek.

Ve druhém dějství jeho svěřenci už trochu polevili. „Bylo vidět, že hráči v týdnu zřejmě dost postup slavili a už to od nich nebyl tak kvalitní výkon. Přesto jsme přidali třetí gól a přesvědčivě vyhráli,“ říká úspěšný trenér. Sám zatím neví, zda bude u mužstva pokračovat i ve vyšší soutěži. „Bude se o tom jednat, ale rozhodující slovo bude mít samozřejmě vedení klubu,“ myslí si Zdeněk Michálek.

Podle domažlického prezidenta Jaroslava Ticháčka se bude rozhodovat v pondělí večer. „Máme připraveno několik variant, je to záležitost sportovní i finanční, zatím rozhodnuto není, ale na začátku týdne by už mělo být jasno,“ dodal Ticháček.

Zcela jasno už naopak mají v Doubravce. Jejich borci v derniéře zklamali ve Zličíně, kde prohráli dvěma góly po standardních situacích 0:2 a sestupují do krajského přeboru.

Doubravečtí sice skončili na čtvrtém místě od konce, ale vzhledem k vývoji v dalších dvou českých divizních skupinách postihl krutý úděl právě je. „Takovým způsobem se o záchranu nebojuje, v prvním poločase jsme totálně propadli. Chyběly nám nasazení a bojovnost,“ lamentoval zklamaný kouč Doubravky Luděk Kopřiva.

Také on neví, zda bude pokračovat. „Byla sice už nějaká jednání, ale všechno se teprve rozhodne. Pokud zůstanu, zůstanou v mužstvu jen hráči, kteří v přípravě i v zápase odvedou všechno, co v nich je, budou maximálně bojovat a to s plným nasazením,“ upozorňuje doubravecký kouč.

Koloveč si utkání s rezervou Bohemians 1905 předehrála, vyhrála 2:1 a v pátek byla soupeřem mistrovské Viktorie Plzeň v přípravném utkání. Po nerozhodném prvním poločase 1:1 zvítězil favorit 5:2 před návštěvou pěti stovek diváků.

„Měli jsme málo hráčů, a protože jsem proti mistru republiky nechtěl postavit hráče béčka, musel jsem si některé půjčit z jiných klubů. Hráli třeba Linhart z Písku a Štverák z Kladna. První poločas jsme odehráli velmi dobře, ale potom jsme střídali, na lavičce jsem už nikoho neměl, zůstala prázdná a hráli jsme o deseti,“ konstatoval kolovečský trenér Karel Krejčí.

Trenérským žezlem v Kolovči vládnout ale v příští sezoně už nebude. Končí. „Nenašel jsem se šéfem klubu panem Lucákem společnou řeč na fotbal. Na zásadní věci má diametrálně rozdílný pohled než já. Moje rozhodnutí je stoprocentní,“ uvedl v neděli večer Karel Krejčí.

Prezident klubu Milan Lucák změnu trenéra potvrdil. „Ano, je to tak. Karel Krejčí u nás končí a odešel sám. Jsem rád, že nadále bude pokračovat sportovní manažer Rostislav Bouda.“

V Kolovči se se změnou příliš nepárali a rychle našli náhradu. „Prvním koučem se stal Roman Vyleta, který už má divizní zkušenosti z Doubravky, jeho asistentem a zároveň trenérem brankářů bude Michal Čaloun,“ vysvětlil Milan Lucák.

Nový ročník republikových soutěží bude vylosován v sobotu dopoledne v Praze na losovacím aktivu. Od České fotbalové ligy, přes divize, až po mládežnické soutěže.