SK Benešov – Graffin Vlašim B 3:0 (2:0)
Zápas pro diváka moc útočného fotbalu nepřinesl, hlavně z pozice Vlašimi, která přijela jen bránit a dopředu se nehrnula a za celý zápas pořádně Capoucha neprověřila. Za zmínku stojí jen střely Pohorského v první a J. Petrů ve druhé půli a v závěru z dobré pozice zamířil Žovinec po úniku Borkovce vedle. Toť vše od mužstva, které přijelo na zápas jen se dvěma náhradníky – zraněným kanonýrem Jíchou (naražená žebra) a náhradním brankářem Berovičem, který v závěru nastoupil do hry. „Máme hodně zraněných a hráli jsme souběžně z áčkem,“ dodal krátce vlašimský kouč Martin Müller k nízkému počtu hráčů. Na což reagoval trenér Benešova Jaroslav Tesař. „Je to jejich problém, mají mít i bez hráčů áčka fotbalisty na divizi i v béčku a ne jen čekat na hráče áčka,“ měl jasno.

Benešov si v prvním poločase vypracoval pět šancí a vstřelil dva góly. Ránu Šefrny gólman Drápela vyrazil a v dorážce neuspěli Turek ani Žák a Turkovy projektily po průnicích skončily v rukou Drápely a těsně vedle. Dvě gólové radosti přišly mezi 28. a 30. minutou. Nejprve Štěpán využil špatného odkopu Drápely a poslal míč do prázdné branky a vzápětí i se štěstím uklidil Kučaba míč k tyči z malého vápna po akci Štěpána s Turkem.

Ve druhém poločase se hrál fotbal starých pánů. Benešovští drželi míč, ale dopředu se tlačili výjimečně a hosté je nenapadali. Takže zívající diváky probrala jen 64. minuta. Nejprve již „žlutý“ L. Petrů zezadu nepochopitelně přejel achilovky Havlíčkovi a šel se po zásluze sprchovat, aby vzápětí Hrubý z dvaceti metrů tečovanou střelou zužitkoval přesilovku. Zbytek zápasu se již nemusel hrát.

„Byl to náš nejlepší zápas na jaře. Kluci hráli v pohodě, byli dost namotivovaní na derby a odvedli maximum. Hráli jsme velmi dobře kombinačně a do stran. Měli jsme srdíčko, větší vůli po vítězství. Vlašim jsme přehráli po všech stránkách a vrátili jí porážku i s úroky,“ měl radost Jaroslav Tesař a dodal k vlašimskému kanonýrovi Jíchovi, který nenastoupil: „Připravovali jsme se na něj, ale nechtěli jsme hrát osobku.“

„Přijeli jsme s obrannou taktikou, ale Benešov nás od začátku přehrával a po zásluze vyhrál,“ byl po zápase strohý Martin Müller.

Branky: 28. O. Štěpán, 30. Kučaba, 65. Hrubý. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: O. Štěpán, Žák – L. Petrů 2, Pohorský, Peroutka. ČK: 64. L. Petrů (V). Diváci: 300. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý, Hrubý, Žák, Chomát – Zoubek – O. Štěpán (82. Prikner), Havlíček (87. M. Podhorský), Šefrna – Kučaba (76. Veinlich), Turek.

Graffin Vlašim B: Drápela - Švamberk, Peroutka, J. Veselý, L. Petrů - Haluška (80. Berovič), Žovinec, Kuchler, Pohorský, Žovinec – Nádeníček.

Komentář z webu Graffinu Vlašim: Okresní derby v Benešově začalo opatrně. Oba celky se nikterak výrazně nedokázali prosadit. Poprvé vyzkoušeli obranu soupeře hráči Vlašimi, kdy po pravé straně pláchl Borkovec, který byl poté faulován, ale následný přímý kop šanci a ani gól nepřinesl. Poté převzali iniciativu hráči Benešova a proti oslabené sestavě soupeře se také dostal do vedení, když se prosadil Ondřej Štěpán - 1:0. Pohledný fotbal se v Benešově nehrál, ale Vlašim hořela v tu dobu především v obraně, což dokázal druhým gólem potretstat Kučaba, když zužitkoval dostatek prostoru a stanovil tak poločasový stav na 2:0.

Ve druhém poločase se stejně jako v podzimním utkání červenalo na straně Vlašimi. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Lukáš Petrů. Na podzim se Vlašimi podařil v deseti hráčích obrat, ale ten se dnes nekonal a třetí branku přidal Hrubý. Vlašimská sestava byla hodně zdecimovaná. Někteří hráči odjeli s A-týmem do Zlína a nejlepší kanonýr Jícha byl pouze na lavičce náhradníků, jelikož jej trápilo zranění. Na hřiště se tak v průběhu zápasu podíval brankář Berovič, který nastoupil do pole. Ani on nedokázal vstřelit branku a Benešov tak Vlašimi oplatil podzimní porážku.