Uspokojuje Vás pohled na tabulku, ve které sídlíte na 5. místě?

Pohled na tabulku je určitě příjemný, ale jsem přesvědčen, že jsme mohli dopadnout mnohem lépe. Co mě ale potěšilo ze všeho nejvíc, je fakt, že se kluci chtějí stále zlepšovat. To je velmi důležité.

Start do sezóny se Benešovu povedl. Sedm zápasů za sebou jste neprohráli a atakovali čelo tabulky. Čemu vděčíte za tak dobrý vstup?

Celé mužstvo odvedlo velký kus práce v obou přípravách. Jak v zimní, tak i v letní přípravě se nám vyhýbala dlouhodobá zranění, takže jsme byli velmi dobře fyzicky připraveni. Kluci získávali postupně sebevědomí a také nám přálo štěstí.

V 8. kole přišla smolná porážka s béčkem Vlašimi, která jakoby nastartovala Vaše potíže v následujících zápasech. Před dalším okresním derby s Voticemi se zranili tři hráči – Veinlich, Šefrna a Braný. Který Vám nejvíce v následujících zápasech chyběl?

Tato porážka byla opravdu smolná. Už během zápasu musel odstoupit velmi dobře hrající Braný, a aby toho nebylo málo, tak se v následujícím týdnu zranili Šefrna s Veinlichem. Během jednoho týdne jsme přišli o dlouhou neporazitelnost (12 zápasů), tři hráče základní sestavy a ohromný kus sebevědomí. Každý ze zraněných hráčů základní sestavy je chybějícím článkem dobře fungujícího týmu.

V Litoli jste odehráli velmi divoký zápas a prohráli 5:7. Takový výsledek je ve fotbale ojedinělý. Zažil jste tak divoký zápas jako trenér?

Nikdy jsem takový zápas nezažil. Během 90 minut jsme dostali stejně branek jako v 15 utkáních jarní části. Mělo to ale i pozitivní stránku. Přestože jsme v poločase prohrávali 1:4, nikdo z hráčů to nezabalil. Toho si velmi cením.

Po výsledkových nezdarech zaviněných také zdravotní indispozicí a nedisciplinovaností hráčů (červené karty Žák a Zoubek), jste závěr sezóny zvládli, vyhráli doma s béčkem Sezimova Ústí a na hřišti béčka ligové Příbrami. Asi jste si oddechl a odrazil slova některých rádoby fandů, že Vám již došel dech.

Každý, kdo rozumí fotbalu, musí vědět, že pokud Vám během jednoho týdne vypadnou čtyři hráči základní sestavy, zákonitě se to odrazí na výsledcích. Červené karty byly zbytečností, ale to též patří k fotbalu. Především Honza Žák je tak zkušený hráč, že by měl umět ukočírovat své emoce. Do posledních dvou zápasů se uzdravili někteří hráči a pomohli nám získat šest bodů proti velice silným soupeřům. Přestože jsme prošli určitou krizí, stále jsem věřil v sílu a kvalitu našeho mužstva. Pokud jsem někomu dobrým závěrem pokazil radost, hluboce se omlouvám.

Doma jste získali za čtyři výhry a tři remízy 15 bodů ze 24 možných. Heslo ''Můj dům, můj hrad'' u Vás moc nefungovalo. Měli jste rezervy nebo je to reálný obraz domácích zápasů?

Když se podíváte na tabulku, tak zjistíte, že jsme doma hráli proti silnějším soupeřům než venku. Doma se musí více tvořit a vítězství je téměř povinnost. To některým hráčům svazuje nohy.

Na venkovních hřištích jste ale získali to, co jste doma ztratili. Tři výhry a jedna remíza ze sedmi utkání není špatným výsledkem, což dokazuje i tabulka venkovních zápasů, kde jste na čtvrtém místě. Jsou hráči doma pod větším tlakem než venku nebo čím si to vysvětlujete?

Venku není co ztratit a více nám vyhovuje hrát do otevřeného prostoru s rychlou přechodovou fází.

Do mužstva jste před sezónou přivedl nové tváře - Hrubého, Šefrnu, Veinlicha a Kučabu. Splnili Vaše očekávání?

Hrubý i Šefrna jsou zkušení hráči a přinesli do mužstva více klidu a rozvahy. Je jen škoda, že díky zraněním nedohráli celý podzim. Svými výkony mě nejvíce překvapil Michal Kučaba. Je to velmi zvláštní hráč. Musí odstranit některé nedostatky, ale pokud bude pracovat na 100 procent, může z něj vyrůst vynikající fotbalista. Ondra Veinlich nesplnil mé očekávání, ale vím, že je to mladý a perspektivní hráč. Pevně věřím, že během jara všem ukáže, jak kvalitním hráčem opravdu je.

Do mužstva jste zapracovával i dorostence Šmejkala, který dokonce odehrál šest zápasů, Bredlera a Vrňáka. Jsou příslibem Benešova do budoucna a není to pro ně velký skok z dorostenecké divize do mužské divize?

Všichni tři jmenovaní jsou perspektivní dorostenci. To jestli budou příslibem Benešova do budoucna budou muset prokázat svými výbornými výkony. Během jarní části navštívím některé zápasy dorostu. Šanci u nás mají i všichni ostatní hráči.

Kde vidíte rezervy mužstva a na čem budete v zimní přestávce pracovat?

Rezervy máme v každé činnosti, pouze oslavy vítězství jsou dokonalé! Naším největším problémem je dostat soupeře na kolena. To se nedá natrénovat, hráči do toho musí dozrát. Udělali jsme určitý pokrok, ale čeká nás ještě mnoho práce. Budeme se snažit připravit mužstvo tak, abychom mohli v jarní části bojovat o špičku tabulky.

Před sezónou vzniklo místo Pyšel béčko Benešova. Jak hodnotíte po půl sezóně tento krok? Byla spolupráce s trenérem Machačem na úrovni, kterou jste si představoval?

Výhodou spojení Pyšel s Benešovem by měla být především migrace a výchova hráčů. To zatím nefunguje úplně podle mých představ. Všichni musíme zapracovat na zlepšení spolupráce a snažit se pochopit funkci jednotlivých mužstev.

Během sezóny Vás začal v zápasech podporovat fan club. Pociťoval jste, že hráčům fandění na hřišti pomáhá k lepším výkonům?

Především musím všem členům fan clubu poděkovat za velkou podporu a skvělé fandění! Například v Příbrami jsme hráli téměř v domácím prostředí. Kluci jsou určitě moc rádi, že nám chodíte fandit a já pevně věřím, že se na jarní zápasy ještě rozrostete.

Kdy začínáte zimní přípravu a jaké sehrajete přípravné zápasy?

Zimní přípravu zahájíme 10. ledna a kluci se mají na co těšit. Bude to zase o trochu náročnější. První dva týdny se budeme připravovat v domácím prostředí a pak odjedeme na soustředění do Malé Úpy. V průběhu přípravy se utkáme především s mužstvy stejné výkonnosti – Horní Měcholupy, Přední Kopanina, Pelhřimov a Ovčáry. Dále změříme síly s extraligovými dorosty Slavie a Bohemians 1905.