Lépe se asi bude noc před zápasem dvou odvěkých rivalů usínat trenérovi Klenčí. Jeho svěřenci poslední zápasy vyhráli, tým je skoro kompletní. „Nepočítám – li dlouhodobě zraněného Řezníčka, budeme hrát v plné sestavě s rozestavěním jako většinou: čtyři, čtyři, dva nebo tři, dva, čtyři, jedna, jako v posledních úspěšných utkáních,“ říká Miroslav Moravec.


Postřekovští nemohou počítat s nejlepším střelcem Bučkem, zranění vyřadilo oporu zálohy Poláka a v obraně Kočíse. Chybí i Tauer. „Kdyby byl tým zdravotně v pořádku, jsme v tabulce jinde. Ale už dlouho jsme nehráli ve stejném složení,“ vysvětluje trenér Postřekova Jindřich Kapic. Kromě zraněných mu budou chybět i dorostenci, které čeká ve stejný den zápas o první místo v krajském přeboru v Sušici.

Klenčí bude spoléhat na kanonýra Franeka, ale v Heřmanově Huti se střelecky probudili Čech a Housar, vědět o sobě v několika šancích dal i Brašna. Z Postřekovských by na soupeře měl platit Vaněk, který by mohl uplatnit svoji výšku v hlavičkových soubojích. „Nějak zvlášť jsme se na Klenčí nechystali. Taktické pokyny dám před zápasem. Největší obavy budí ofenzivní síla soupeře, na křídle dobře hraje Čech a v defenzívě odvádí dobré výkony Psutka,“ říká Kapic. Ten vysekl poklonu i svému protějšku. „Klenčí má lepší tým, než vloni a výborného trenéra, který pomohl domažlickému áčku postoupit do divize.“ Ani v Klenčí se „protipostřekovská“ přípravu nekonala. „Už to, že se hraje proti Postřekovu, je motivace a kluci zvláštní přípravu nepotřebují. Taktické pokyny udělím až před zápasem,“ uvádí Moravec.

Oba soupeři se navzájem dobře znají, vědí, co od koho mohou očekávat. Ale jde o derby a to bývá ošidné. Zvláště, pokud v kabinách před utkáním padne zmínka o motivačních prvcích. Povzbudit hráče by mělo i početné publikum, které se snad dočká pohledného fotbalu.