Kromě domažlického výběru se zde představí další tři nejlepší výběry v republice, a to OFS Sokolov, OFS Náchod a Brno město spolu se čtyřmi sportovními třídami klubů FK Příbram, Zbrojovky Brno, Hradce Králové a loňského vítěze, pražské Slávie. Vítěz republikového finále si zajistí postup na neoficiální světový šampionát U 12, který se uskuteční ve španělském Madridu přímo na stadionu fotbalistů ´bílého baletu´ Realu Madrid Santiago Bernabeu.

Svěřenci Václava Šťastného a Libora Bočana vkročili do letošního Danone Cupu správnou nohou, když v kvalifikačním turnaji, porazili na domácím hřišti jak výběr Tachova, tak i Klatov. Společně s hráči Klatov si vybojovali postup do krajského finále v Sušici. Zde porazili OFS Plzeň město 5:0 a po nervy drásajícím a velmi napínavém zápase remizovali s OFS Plzeň 2:2. Nic na tom neměnil fakt, že deset minut před koncem utkání prohrávali 0:2, ale srdíčkem a bojovností nejenže dokázali vyrovnat, ale zajistit si postup do celorepublikového semifinále v Roudnici nad Labem.

Domažlický okres reprezentovali: Jan Poláček, Jakub Selnar, Jakub Toman, Denis Remeš, Matěj Nguyen, Miroslav Koutník (všichni Jiskra Domažlice), Lukáš Černý, Petr Vavřička, Michal Vesti, Josef Tomášek (Dynamo Horšovský Týn), Kristián Soukup, Michal Pomahač (FK Staňkov), Dominik Svoboda, Filip Šťastný (Sokol Kout na Šumavě), Pavel Michálek (Sokol Mrákov), Vojtěch Vaněk (ZD Meclov), Jakub Strnad (Tatran Chodov), Vojtěch Benda (SK Kdyně) a Matěj Knapp (Sokol Blížejov). Trenéři: Václav Šťastný a Libor Bočan.

V Roudnici nad Labem se v rámci celorepublikového semifinále utkalo osm týmů, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Dva nejlepší postupovaly do finálové skupiny o 1. až 4. místo.

Mladí fotbalisté domažlického výběru se utkali nejprve s OFS Praha západ, který po výborném výkonu porazili 4:2 po trefách Selnara, Vavřičky, Koutníka a Vaňka. Ve druhém utkání remizovali s OFS Semily 1:1, když jedinou branku vsítil Šťastný. Poslední utkání skupiny se hráčům domažlického okresu nepovedlo. Proti OFS Chomutov měli po celý zápas sice jednoznačnou převahu, ale nedokázali ji gólově vyjádřit. Neproměnili řadu šancí a nastřelili dvě tyče. Soupeř naopak dvakrát skóroval a radoval se z vítězství 2:0. I přes tuto nečekanou porážku se k Domažličanům přiklonilo štěstíčko a zásluhou lepšího skóre postoupili jako druhý tým do finálové čtyřky, do které si odnesly tři body za výhru nad OFS Praha–západ.

Jako první soupeř je čekal suverénní vítěz druhé skupiny výběr Prahy–město. Po velmi dobrém a bojovném výkonu zvítězili hráči OFS Domažlice 3:0 po dvou gólech Vlasáka a jednom Selnara. Zároveň si tak zajistili postup do celorepublikového finále a nic na tom nezměnila ani závěrečná těsná porážka s OFS Sokolov 0:1. Ten nakonec skončil ve finálové skupině druhý a spolu s Domažlicemi postupuje.

Za OFS Domažlice nastoupili : Matěj Knapp, Vojtěch Benda, Filip Šťastný, Pavel Michálek, Matěj Nguyen, Miroslav Koutník, Jakub Toman, Daniel Svoboda, Petr Vavřička, Josef Tomášek, Michal Pomahač, Vojtěch Vaněk, Jiří Vlasák a Jakub Selnar. Trenér: Václav Šťastný.

Zvláštní poděkování patří trenérům týnského Dynama Radku Černému a Petru Vavřičkovi, kteří při pracovní zaneprázdněnosti Libora Bočana a Václava Sladkého vytvořili výborně fungující realizační tým.