V sobotu mají hráči Chrástu před vlastními fanoušky příležitost k odvetě. Malý problém je v tom, že dosud si mistrovsky na jaře nezahráli. Jejich utkání s Přešticemi a na Rapidu byla odložena.

„V týdnu jsme v přáteláku porazili 4:1 Černice a Kovařík s Roubalem dávali po dvou gólech. Je dobře, že to útočníkům střílí ze hry,“ myslí si chrástecký prezident Luděk Vokoun. Otázkou je, zda utkání s celkem I. B třídy dokáže nahradit mistrovský duel nejvyšší krajské soutěže.

Podle slov chrásteckého šéfa nejsou v kádru zdravotní problémy. „Potíže sice mají brankář Bláha a Löwy, ale do soboty by měli být v pořádku. K dispozici nebude jen Stružka, který je na svatbě.“

Chrástečtí svého soupeře znají. „Viděli jsme Tachov v Holýšově i doma se Stodem. Směrem dopředu jsou velmi dobří, myslím si, že to bude o prvním gólu. Hřiště je ve velmi dobrém stavu, trávníku neuškodí ani déšť. Právě naopak,“ tvrdí Luděk Vokoun.

Tachov má za sebou vítězný vstup do jara. Vyhrál v Holýšově 3:0 a doma přehrál Stod 5:3. I jeho trenér Jaroslav Pták hru soupeře zná. „Viděl jsem i přípravu s Černicemi a určitě to bude v sobotu zajímavý zápas. Utkají se spolu soupeři, kteří vyznávají dvě rozdílná herní pojetí.“

Právě kvůli rozdílnosti herních stylů prý stojí za to střetnutí vidět. „Chrást vyznává takové to starší technické a kombinační pojetí hry, my naopak hrajeme důrazně a agresivně. Je to takový ten modernější styl hry. A víme, že Chrástu naše hra nesedí,“ myslí si trenér Pták.

Také jeho mužstvo nemá téměř žádné zdravotní problémy. „Otazník visí jen nad startem jednoho obránce, jinak budeme kompletní. Skutečnost, že Chrást ještě na jaře nehrál, by pro nás mohla být určitá výhoda, ale také nemusí,“ uvažuje tachovský kouč.

Z dalšího programu poutá pozornost duel blízkých soupeřů mezi Stodem a Holýšovem. Na podzim stodský nováček zvítězil 3:0.

Program 18. kola Fincentrum krajského přeboru: Příkosice (13.) – Přeštice (6.) SO 10.15 – Krutina, tip Deníku: 0, Chrást (1.) – Tachov (2.) SO 15.00 – Prokeš, tip Deníku: 0, Bolevec (8.) – Město Touškov (12.) SO 15.00 – J. Cihlář, tip Deníku: 2, Chanovice (11.) – Vejprnice (7.) SO 15.00 – Schneider, tip Deníku: 1, Horní Bříza (15.) – Rokycany (3.) SO 15.00 – Štrincl, tip Deníku: 2, Stříbro (10.) – Rapid Plzeň (14.) SO 15.00 – Šimek, tip Deníku: 1, Stod (4.) – Holýšov (9.) SO 15.00 – Urban, tip Deníku: 1, volno má SK ZČE Plzeň.