Fotbalisté Chrástu, kteří vyhráli Fincentrum krajský přebor, aby se okamžitě poté vzdali postupu, zvítězili v prvním přípravném duelu doma nad Tachovem 3:1.
Hosté sice místo krajského lídra postoupili do divize, ale především v prvním poločase za svým soupeřem hodně zaostávali.

Dva góly jim vstřelil sedmatřicetiletý Robert Vágner, bývalý reprezentant, ligový útočník plzeňské Viktorie, pražské Slavie, Teplic, maďarského Ujpestu a německého Cottbusu. Třetí úspěch přidal O. Karbusický, za hosty snižoval ve druhé půli Mraček.

„Byly to dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme byli lepším celkem, po přestávce se zase hrálo v režii hostů,“ říkal chrástecký prezident Luděk Vokoun.
To už ale na hřišti nebyli domácí tvůrci hry Vaigl s Tyrem, kteří střídali. „Navíc ve velkém vedru Tachov poslal na hřiště asi osm čerstvých hráčů a bylo to na průběhu utkání po obrátce znát. Jediný gól jsme přesto inkasovali až po naší chybě,“ ohlédl se za utkáním Luděk Vokoun.

Před novou sezonou dochází v hráčském kádru Chrástu k několika změnám. Především odešel nejlepší střelec přeboru Jaroslav Kovařík, který z plzeňského Rapidu ukončil hostování a připravuje se v Domažlicích na Českou fotbalovou ligu.

To však není jediná ztráta. „Z pracovních důvodů ukončil aktivní činnost Michal Löwy a Jaroslav Levý si hledá angažmá,“ uvedl šéf klubu.

Hráčské ztráty se samozřejmě snaží vedení klubu adekvátně zacelit, přestože je jasné, že čtyřicet Kovaříkových gólů se bude nahrazovat jen těžko. „Z Města Touškova chceme získat ofenzivního hráče Ondřeje Karbusického a Martina Bulína z Kralovic bychom měli rádi na střídavý start. Trénuje u nás i Robert Vágner, který se vrací z Německa, ale jeho start u nás ještě musíme dotáhnout do konce,“ vysvětluje Luděk Vokoun.

Chrást hraje v sobotu v předkole Ondrášovka Cupu doma s divizní Kolovčí a v případě dalšího postupu by doma přivítal v prvním kole domažlickou Jiskru, nováčka ČFL.

A pokud by byl úspěšný i v tomto duelu, přijela by do Chrástu pražská Sparta.