Jedenáct výher, čtyři remízy, žádná porážka a získaných devětatřicet bodů je letošní podzimní bilance. Mužstvo nastřílelo 51 gólů a inkasovalo jich jen 15, což je velmi pozitivní skóre. „Fotbalový podzim v Chrástu lze hodnotit jedním slovem, a to je spokojenost. Především s umístěním na čele tabulky. První místo bylo cílem, a to se povedlo splnit. Možná se čekal výraznější bodový rozdíl, alespoň však bude soutěž na jaře atraktivnější a stále se bude o něco hrát,“ myslí si chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Druhé Horažďovice Chrást neustále stíhaly, stejně jako třetí exdivizní Doubravka. Ta byla hodně kol druhá a ztrácí na lídra jen tři body.
„A právě horažďovický tým je největším překvapením soutěže. Je nováčkem a málokdo čekal, že bude hrát tak vysoko. Ale i třetí Senco po výměně trenéra a s příchodem obránce Miloty z Kolovče šlo hodně nahoru,“ říká Vokoun. „Hrající trenér Pavel Vaigl popřel teorii, že přímo ze hřiště se nedá trénovat, a obě role velmi úspěšně zvládl,“ podotýká chrástecký šéf. V jeho klubu totiž v nedávné historii neměli s hrajícími kouči příliš dobrou zkušenost.

Většinu utkání na podzim měl Chrást výsledkově vydařených, ale byly zápasy, ve kterých sice získal tři body, herně ale mužstvo příliš nezářilo. „Nejlepším naším podzimním zápasem bylo určitě vystoupení s Chotíkovem. Vyhráli jsme rekordně 11:0,“ vrací se Vokoun k nejlepšímu podzimnímu vystoupení svého mužstva. „Soupeř přes narůstající ztrátu hrál celých devadesát minut otevřený fotbal a nám se dařilo všechno. Pohledné akce, krásné góly a diváci se skvěle fotbalem bavili. Exligista Robert Vágner střelecky doslova zářil. Jeho pět branek bylo ozdobou utkání,“ říká klubový prezident.

Mrzí ho však prestižní domácí utkání s Doubravkou, které skončilo 1:1 a v následném penaltovém rozstřelu chrástecký tým neuspěl. „Škoda, že si alespoň jednu branku nenechal Robert Vágner na Doubravku. Zápas se Sencem měl velkou diváckou návštěvu a pouze bod byl pro nás ztrátou. Rozhodly naše neproměněné šance,“ tvrdí Vokoun a za vyložené zklamání považuje výkon v utkání na hřišti Příkosic. „I v deseti lidech, bez vyloučeného Lukáše Roubala jsme měli vyhrát. Ztracené dva body mrzí,“ tvrdí Luděk Vokoun. V Příkosicích střetnutí skončilo rovněž 1:1 a po penaltách se z bodu navíc radovali domácí.

Chrást bavil diváky nejvyšší krajské soutěže velkým počtem nastřílených gólů. „Dát jednapadesát gólů je slušné, zvláště potom, kdy v létě odešli Jarda Kovařík do Domažlic a Michal Löwy do Vejprnic. Jen oni dva samotní nastříleli v loňském ročníku krajského přeboru 55 branek,“ zdůrazňuje chrástecký činovník. „Letos vede střeleckou tabulku Lukáš Roubal s osmnácti brankami, ale ví, že těch branek mohlo být ještě více. Sám však říká, že má lepší jaro, a tak se možná máme na co těšit.“

V průběhu první části sezony ale zazářily i další chrástecké stálice. „Příjemným překvapením pro nás byly výkony mladého Martina Bulína, který se v silné konkurenci dokázal probojovat do základní sestavy. Pokud byl zdravý, tak výborně hrál Ondra Stružka. Zkušený Robert Vágner měl velmi úspěšný začátek, pak však z důvodu zranění několik zápasů nehrál. A mezi tvůrce našeho úspěchu patří i David Král a Jarda Sadílek. Většina týmu spolu hraje již několik let a potvrzuje, že když je parta, jsou i úspěchy,“ oceňuje Luděk Vokoun.

Na jaře se v nejvyšší krajské soutěži očekává především stíhací jízda Doubravky a možná i Horažďovic za první příčkou a tím i hon na dosavadního lídra. I proto kladou v Chrástu velký důraz na nastávající zimní období. „Příprava začne 9. ledna a musí být náročná. V týmovém kádru zůstávají všichni stávajíci hráči. Navíc budeme zkoušet jednoho mladého fotbalistu z nižší soutěže,“ avizuje Vokoun.

Dvakrát v týdnu budou mít Chrástečtí k dispozici umělou plochu na stadionu plzeňské Viktorie v Luční ulici a jedenkrát v týdnu zamíří do tělocvičny. „Začátkem února potom mužstvo absolvuje čtyřdenní soustředění v Žinkovech a v únoru sehraje čtyři přípravné zápasy,“ nastínil nejvýše postavený muž Chrástu program zimní přípravy.

Do ní však vstoupí lídr tabulky s novým koučem. Dosavadní trenér Jaroslav Diepold pozici opustil z pracovních důvodů a nahradil ho Robert Vágner.
Exligový útočník se už neobjeví na trávníku v zápasech a bude se věnovat jen a jen vedení mužstva. „Trenérskou taktovku převzal nový muž a jeho úkolem je dovést Chrást do divize. Pokud se to podaří, a všichni v postup věříme, je otázkou, zda se by se divize hrála právě v Chrástu. Je to stále věcí naprosto otevřenou,“ upozorňuje Vokoun.