Domácí borce poslal do vedení už po deseti minutách vlastním gólem Hackr, a když Fikar z hranice vápna zvýšil na 2:0, vypadalo to s Horní Břízou hodně bledě.

„První půle byla z naší strany úplně špatná. Dopředu jsme nepředvedli nic a navíc jsme chybovali v defenzivě. První gól byl vlastní a druhý padl po hrubé chybě, kdy si dva obránci dávali přednost,“ lamentoval zklamaný hornobřízský kouč Václav Votípka.

Po změně stran se obraz hry změnil, hosté se hnali do útoku, ale prosadil se gólově jen Janka, který po trestném kopu hlavou snížil. „Druhých pětačtyřicet minut jsme měli daleko častěji míč na kopačkách, hrálo se na branku domácích, ale v konečné fázi to bylo zcela bez nápadu,“ přiznal hostující kouč.

Skórovat mohl za hosty ještě Pavel Chocholatý, ale Chotíkovští míč vykopli z prázdné branky. „Ve slabém utkání vyhrál Chotíkov zaslouženě, vstřelil dva góly a my jenom jeden. Jsme na tom mizerně,“ konstatoval Václav Votípka.

Chotíkov vyhrál za tři body teprve podruhé v sezoně, ale i jeho předseda Luboš Filip přiznal, že duel příliš fotbalové krásy nepobral. Spíše naopak. „Hrálo se sice nahoru dolů, ale úroveň byla daná postavením soupeřů v tabulce.“

Body však mají pro domácí velkou cenu. „Třeba na Rapidu jsme hráli dobře a prohráli jsme. Dnes to tak kvalitní výkon nebyl, ale máme tři body,“ pochvaloval si Filip.

Ve druhém poločase se Chotíkov bál o výsledek. „To jsme byli zalezlí a bránili dvougólový náskok. Výhra je to pro nás zlatá a snad kluky povzbudí do dalších bojů.“ slibuje si od úspěchu šéf.

Důležitý mač měl i pěknou diváckou kulisu a místy byla na přebor hodně bouřlivá. „Fandové hostů si přivezli i dýmovnice, asistovala i policie, ale nic vážného se nestalo. Bylo to pravé severské derby se vším, co k němu patří,“ říkal spokojený Luboš Filip.