Marně v sobotu na šipkařském turnaji v Brnířově vyhlíželi Honzu Fischera. Tatran Chodov bojuje o přežití v I. B třídě, a tak talentovaný fotbalista, který se před časem rozhodl věnovat šipkám, po delší době znovu nazul kopačky a vyrazil kamarádům na pomoc. Výsledkem je gól a tři asistence, jimiž přispěl k vysoké porážce Heřm. Hutě s nejlepším kanonýrem Royal třídy Veselovským a střelcem Lakem v sestavě.


Tatran Chodov – SHH Heřm. Huť 8:2 (1:0)
Fischer tím vyřešil rébus domácích fandů, kým asi trenéři doplní kádr oslabený v Týně o vykartovaného Paidara. Nasazením Fischera k Pfeiferovi do útoku se starší z Kobesů, autor 12 branek, stáhl do zálohy a výsledkem bylo ofenzivní složení Tatranu.


Už v 10. minutě si Fischer zpracoval centr z levé strany, zasekl míč a nekompromisní střelou zajistil Chodovu vedení – 1:0.

O deset minut později divákům zatrnulo, když průnik soupeře z pravé strany řešil stoper Chodova Chmelík dle sudího faulem a kopala se penalta. Ale Veselovský, který až na zápas v Postřekově potvrdil pověst střelce v každém z posledních pěti utkání, nabídku na vyrovnání odmítl a Staviarského svatyni přestřelil. Poločas se pak dohrával většinou ve středu pole. Na kopačky domácích se brzy vkradla nervozita a z ní pramenící nepřesnost, což přinutilo jindy klidného kouče Janeka v šatně „zvýšit hlas“.


Do druhé půle nastoupil jiný Tatran. Hned v úvodu Fischer předložil „parťákovi“ v útoku Pfeiferovi krásnou přihrávku a ten překonal gólmana hostí – 2:0. S tímto stavem se domácí nespokojili a takřka v pravidelných intervalech přidávali branku za brankou. Za hosty korigovali Veselovský a Lakó, kteří zvýšili své bilance na 20 a 13 gólů.

Deset minut před koncem mohl předstoper domácích Kuboušek zvýšit z penalty za hru rukou, gólman Huti jej ale vychytal. Na konečných 8:2 uzavřel skóre zápasu opět Jan Pfeifer, který si dorážkou do odkryté branky po průniku Fischera s Jindrou Pfeiferem připsal pátý gól. „Potřebovali jsme vyhrát, což se zlepšeným výkonem ve druhé půli podařilo. Fischerův gól, jeho nahrávky Pfeiferovi, to muselo fanoušky potěšit,“ hodnotil Robert Janek, trenér Chodova. Ten nyní čekají dvě chodská derby – v Postřekově a doma s Mrákovem.

Řekli po utkání:

Petr Holar, kapitán Tatranu Chodov - „Heřmanka je silnější doma. Minulý zápas jsme tam prohráli 5:4 gólem v poslední minutě. Je dobře, že přišel Honza Fischer. On se chce věnovat šipkám, ale potřebovali jsme pomoci a on skórovat umí. Dal prvního, na další tři nahrál. Za stavu 3:0 jsme zaspali v obraně, Veselovský pěkným gólem snížil na 3:1, ale nám se brzy na to povedlo zvýšit a tím se soupeř položil. Ke konci jsme před jeho branku chodili skoro jako domů.“

Pavel Gust, Heřm. Huť: „Druhá půle byla katastrofální pro mě jako hráče i pro naše fanoušky."

Tatran Chodov: Staviarský – Veselý, Chmelík, Kuboušek, Kapic – Jindřich Kobes ml., Jindřich Pfeifer, Holar, Jindřich Kobes st. – Fischer, Jan Pfeifer. Trenéři: Robert Janek, Jan Chmelík.

Heřmanova Huť: Sladký, Mencl, Gust, Ulč (45. Eisenhamer), Šůla, Poslední M., Paveza, Cejthamr, Lakó M., Veselovský, Poslední J.

Branky: Pfeifer 5, Fischer 2, Kuboušek - Lako, Veselovský; ŽK: 1:1.