Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hlohová gólem v závěru porazila Chodov B

Chodov – V rámci dalšího kola IV. třídy okresního přeboru zavítalo mužstvo Hlohové do Chodova, kde se střetlo s tamní rezervou. Hlohovští, kteří byli před utkáním na 3. místě tabulky soutěže, chtěli potvrdit vítězství z minulého kola nad rezervou Osvračína. To se jim také nakonec podařilo a po zásluze si připsali další tři body do tabulky.

27.9.2011

Roman Černý ze Sokola Hlohová uniká soupeři.Foto: Jan Zavadil

Tatran Chodov B – Sokol Hlohová 1:2 (0:1)
Hosté byli od začátku utkání lepším celkem. Vytvářeli si jednu šanci za druhou, avšak bez úspěšného zakončení. V šancích se postupně ocitli Pek, Beran a Václav Hrdina. Ve 25. minutě se do míče opřel ze dvaceti metrů Pavel Hrdina, ale jeho střelu vytěsnil brankář Chodova na břevno. O pět minut později se však hosté už dočkali. Vystihli domácí rozehrávku, míč se dostal k Pavlu Hrdinovi, jenž centrem napříč vápnem nalezl u vzdálenější tyče Berana, který překonal padajícího brankáře – 0:1.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale museli se spíše bránit, než aby sami útočili. Další branky se diváci dočkali až v 68. minutě, kdy si po rohovém kopu domácích nešťastně srazil míč hlavou do branky hostující Černý – 1:1. O pět minut později mohli jít domácí do vedení, když se míč po závaru před brankou Hlohové odrazil od břevna na brankovou čáru, ale obránce hostů jej vykopl.

Hosté tušili, že sahají po třech bodech, proto zareagoval trenér Hlohové Jiří Šimka střídáním. Do útoku poslal k Beranovi místo Peka Zavadila. Ten se vzápětí na malém vápně dostal k míči, avšak tísněn střílel nad branku. Domácí se poté zaměřili na bránění remízi, zatáhli se a čelili vzrůstajícímu náporu Hlohové. Hosté se nakonec branky dočkali. V 88. minutě uvolnil Václav Hrdina svého bratra Pavla, ten prošel do vápna z úhlu, jeho střelu vyrazil domácí brankář na malé vápno, kde byl připraven Zavadil, který překonal bezmocného brankáře – 1:2.

Zbytek utkání už nepřinesl žádnou větší šanci. V nastavení ještě hosté takticky vystřídali. Své místo přepustil střelec vedoucí branky Zavadil Zahrádkovi, jenž netradičně okusil post útočníka. Krátce nato rozhodčí Šporer ukončil utkání. „Zvítězili jsme zaslouženě. Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Pro mě jako brankáře není příjemné, když na vás jdou za celý zápas čtyři střely. Jsem rád, že nás vlastní branka nesrazila a dokázali jsme si připsat další tři body do tabulky,“ řekl po utkání Ladislav Šobor brankář Sokola Hlohová.

27.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

Domažlice - Snazší měli cestu k volební urně voliči ze dvou domažlických seniorských penzionů v Břetislavově ulici.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.