Fotbalový klub Chanos Chanovice, dlouholetý účastník krajského přeboru mužů, tuto soutěž opouští a do nového ročníku 2011/2012 požádal řídící Plzeňský krajský fotbalový svaz o zařazení do 1. B třídy.

„Na základě jednání výkonného výboru TJ Chanos Chanovice jsme rozhodli o tom, že požádáme Plzeňský krajský fotbalový svaz o zařazení do 1.B třídy. Rozhodnutí jsme dlouho zvažovali. Klub pro A tým nemá dostatek vlastních kmenových hráčů, protože většina kolektivu, který hrával krajský přebor, byla v klubu na hostování. Proto jsme se rozhodli, že k těm hráčům, které máme k dispozici, přiřadíme hráče z B týmu, a takto utvořené družstvo budeme nadále stabilizovat. Dáme příležitost našim odchovancům a talentovaným hráčům prokázat svoje kvality v krajské soutěži,“ odůvodnil rozhodnutí chanovického klubu jeho předseda Václav Šobr.

„S tímto rozhodnutím souvisí i další krok, že do nového ročníku nepřihlašujeme B tým, který byl účastníkem okresního přeboru,“ uvedl k další změně v Chanovicích Šobr.

Sekretář Okresního fotbalového svazu Klatovy Miroslav Sedlmaier potvrdil, že sportovně technická komise již obdržela písemné potvrzení od předsedy Chanosu Chanovice, ve kterém ruší již zaslanou přihlášku Chanovic B do okresního přeboru se sdělením, že v novém ročníku tuto soutěž hrát klub nebude.

„Toto rozhodnutí je pro Okresní fotbalový svaz Klatovy překvapivé, nicméně takový je fotbalový život,“ vyjádřil se Sedlmaier.

Odstoupení Chanovic B z okresního přeboru mužů bude mít dopad i na další okresní soutěže.

„Po odstoupení Chanovic B z nejvyšší okresní soutěže nahradí tento tým v okresním přeboru kolektiv, který skončí v konečné tabulce III. třídy na 3. místě. Před posledním kolem mají největší ambice na postup do okresního přeboru Běšiny, které mají dva body k dobru na béčko Horažďovic. Postupem třetího týmu ze III. třídy by následně postupoval tým ze druhého místa obou skupin IV. třídy. Vzhledem k rozdílnosti počtu odehraných zápasů v obou skupinách to bude celek, který bude mít lepší koeficient získaných bodů. Před posledním kolem je na tom nejlépe Sokol Nalžovské Hory a tomuto klubu se nabízí šance po roce se vrátit zpět do III. třídy. Konečné rozhodnutí ale přísluší řídící sportovně technické komisi,“ popsal situaci v okresních soutěžích po odstoupení Chanovic B Sedlmaier.
.