V mrazivém slunečném počasí obě mužstva udržovala vysoké tempo a byly k vidění i dobré kombinační akce. Domácí byli v útoku daleko nebezpečnější a po střelách Studeného a Svobody musel prokázat své kvality mladičký talent v brance Liberce Zoul.

Proti samostatnému úniku Hyky byl už bezmocný. Liberečtí dobře bránili, ale jejich útočná snaha končila před šestnáctkou Ovčár. Jediná přímá střela na brankáře Straku za poločas vyjadřovala, kdo byl pánem na hřišti.

Ve 24. minutě musel po nezaviněné srážce ze hry odstoupit stoper Ondrák, ale na kvalitní obranné hře Ovčár se tato absence neprojevila. V závěru poločasu mohl zvýšit vedení Ovčár Nádeníček, ale jeho střela skončila jen na tyči.

Po přestávce se hra nezměnila. Záložník Hyka spolu s rychlostně dobře vybaveným Nádeníčkem dělali liberecké obraně problémy. Pěkným kombinačním akcím chybělo jen přesné zakončení. Povedlo se to až v 61. minutě, kdy do prázdné zakončoval Müller.

Následující čtvrthodinka byla plně v režii domácích a liberecká obrana společně s brankářem Hüblem jen se štěstím zabránila minimálně dvěma gólům z kopaček Hyky a Cigánka.

V 75. minutě přišla na polovině hřiště jediná hrubka v rozehrávce domácích a liberecký útočník Lukas svůj samostatný únik s přehledem proměnil. Snížil tak na rozdíl jediné branky a utkání dostalo opět náboj. Závěrečná snaha hostů o vyrovnání byla marná.

Ve středu přivítá Sokol Ovčáry na mělnické umělce druholigové Ústí nad Labem, výkop je v 17 hodin.

Ovčáry – Liberec B 2:1 (1:0)
Branky: 10. Hyka, 61. Müller – 75. Lukas. Rozhodčí: Kozlík. Ovčáry: Straka – Chalupa, Studený, Ondrák (24. Viskup), Matějček – Hyka, Svoboda, Cigánek, Glasnovič (46. Maršner) – Hašler (46. Müller), Nádeníček (60. Kudela). Liberec B: Zoul (65. Hübl) – Kordík (15. Beníšek), Zieris (60. Šusta), Soběslav, Pokorný – Rybanský, Suk, Daniel, Drobílek, Vodička (46. Černý) – Kmoníček (46. Lukas).