Utkání devátého kola České fotbalové ligy:

FC PÍSEK - FC SLOVAN LIBEREC B 3:1 (1:1)

Fanoušci viděli čtyři pěkné góly, řadu pohledných akcí a brankových šancí, navíc oba týmy předváděly rychlý útočný fotbal, ve kterém zvítězil lepší celek. Jeho kapitán Jan Zušťák vstřelil úvodní dva důležité góly a navíc předvedl výkon, jaký byl příkladný pro mnohé mladší spoluhráče.

Severočeši přijeli k Otavě s mladým celkem, jehož hráči byli hodně běhaví a v osobních soubojích dost důrazní. Domácí začali velice aktivně, drželi míč na svých kopačkách, ale přišla 5. min. a hostující Daniel po nenápadné akci pálil jen těsně vedle písecké branky.

V 9. min. domácí Štrajt nádherným pasem vysunul dopředu nabíhajícího Zušťáka, ten utekl svému strážci a střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0.
O minutu později pronikl do velkého vápna soupeře Šlajs, ale jeho slabou střelu brankář hostí Hosman pohodlně chytil.

Smolná byla pro písecký celek 13. minuta: Slovan založil rychlou akci, k míči se dostal Krystan, který prostřelil vyběhnuvšího brankáře Pešulu a srovnal tak skóre na 1:1.

Ve 20. min. vyrazil brankář Hosman dělovku Malého z úhlu, když každý čekal, že domácí hráč místo střelí raději zvolí přihrávku na dobře postaveného Zušťáka, ale nestalo se tak. Za dvě minuty na druhé straně Pešula skvěle vyrazil střelu Lukese z hranice šestnáctky.

Poté domácí hráči zatlačili soupeře před jeho šestnáctku, ale z množství centrů do velkého čtverce neuhodilo, liberecká obrana pracovala v těchto momentech spolehlivě. Ve 37. min. se ve výborné střelecké pozici objevil domácí Pastyrik, jeho střela v záklonu z deseti meetrů však byla sražena na roh.

Do druhého poločasu vstoupili Písečtí s jednou změnou v sestavě, když Hřebečka nahradil Krejčí. Ve 49. min. hosté faulovali, trestný kop Zušťáka Hosman vyrazil a poté zlikvidoval i hlavičku Štrajta. V 52. min. po centru Šlajse před branku zakončoval nepřesně Krejčí.

V 54. min. zahrozili hosté, jedovatou střelu Zierise však Pešula kryl.V 55. min. diváci s chutí zatleskali učebnicové akci domácích, kdy Štrajt utekl po levé straně, přesným centrem našel v šestnáctce Zušťáka, ten si míč pohotově zpracoval a umístěnou střelou poslal znovu svůj tým do vedení – 2:1.

V 56. min. skóroval Šlajs, ale gól pro ofsajd neplatil. Vzápětí hosté založili rychlý protiútok, otevřenou domácí obranou se dostali až před Pešulu, ale ten skvělými zákroky zlikvidoval dvě nebezpečné střely soupeře z bezprostřední blízkosti.

V 66. minutě pálil jeden z libereckých hráčů uvnitř vápna těsně vedle branky a v 70. min. hlavičkoval Krystan zblízka jen několik centimetrů nad.

V 75. min. se na tribunách opět tleskalo akci z fotbalového slabikáře: Šlajs našlápl na pravé straně, místo zakončení nesobecky a přesně předložil míč před branku zcela volnému Štrajtovi a ten se nemýlil – 3:1.

V 80. min. mohli hosté vstřelit kontaktní gól, ale Pešula dvakrát po sobě svůj tým opět podržel. Ve zbývajícím čase si domácí zkušeně svůj náskok pohlídali a zaslouženě získali tři body.

Kapitán píseckého týmu a střelec dvou branek Jan Zušťák po zápase řekl, že mužstvo šlo do utkání s cílem doma vyhrát. „Další minusové body jsme si už nemohli dovolit. Vstup do zápasu nám vyšel perfektně, bohužel soupeř o chvíli později vyrovnal. To nás trochu utlumilo. Ve druhé půli jsme soupeře zmáčkli, a přestože měl Slovan několik velmi dobrých šancí, je vítězství Písku zcela zasloužené.“

Branky: 9. a 55. Zušťák, 75. Štrajt - 13. Krystan. Bez karet, fauly 8:10, rohy 2:0, střely 6:6, mimo 3:5, 330 diváků, rozhodčí Košan - Pastyřík, Benedikt.

Sestava Písku: Pešula - Šlehófer, Busta, Holub, Pastyrik - Hřebeček (46. Krejčí), Šlajs (90. Listopad), Mašát, Štrajt (89. Šťastný) - Zušťák, Malý. Trenér Karel Musil.