Klub FC Písek zkrátí rozpočet třetiligovému týmu o třicet procent.

„Rozpočet A–týmu byl snížet o třicet procent, protože chceme zachovat soutěže mládeže v tom rozsahu, jaký nyní máme. Dobře víte, že poslední dvě sezony hrajeme dvě druhé nejvyšší soutěže, Českou ligu dorostu a divizi žáků. Takže proto, abychom byli schopni finančně zajistit tyto celky, pokrátíme první mužstvo dospělých,“ uvedl na úvod člen výkonného výboru klubu Milan Nousek a hned pokračoval:

„Krácení rozpočtu v průměru o třicet procent je výrazná částka, ale pokud chceme zachovat stav klubu v takovém rozsahu soutěží, jaké hrajeme, tak nám nic jiného nezbývá. Současná ekonomická situace ve společnosti, ale i v našem regionu a ve městě není dobrá. Sponzoři jsou v tíživé situaci a za každou korunu, kterou seženeme, jsme velice rádi.

V tom nám nepomohly výsledky z posledních zápasů našeho týmu. Rozhodli jsme se jít tímto směrem, dáme příležitost mladým a perspektivním hráčům, našim odchovancům, které doplníme vhodnými typy fotbalistů, kteří budou chtít bojovat za Písek, tak jako tomu bylo před lety v krajském přeboru a následně pak v divizi, než jsme postoupili do třetí ligy.“

„Tato úsporná opatření nenastala z důvodu toho, že bychom přišli o nějakého významného sponzora,“ navazuje Milan Švehla, člen výkonného výboru FC Písek. „S Milanem Nouskem společně pracujeme již pátou sezonu a hlavními sponzory jsme byli právě my dva, kteří zastupují společnosti, jež klubu významnou měrou pomáhají.

Každý dobře ví, jaká je nyní situace ve stavebnictví, krize se prostě dotkla každého. A já musím přiznat, že hlavním tahounem klubu byl právě Milan Nousek. Každý vnášel do fotbalu svůj um a své schopnosti.“

Slova se znovu ujal Milan Nousek: „Nesmíme zapomenout na to, že nás nedávno postihla smutná událost, kdy nás navždy nečekaně opustil velký kamarád a člen výboru klubu Martin Breibisch. To byl jeden z tahounů, který pro klub udělal spoustu práce. A takový člověk se velice těžce nahrazuje. A dneska je lidí, kteří s námi chtějí dělat fotbal na kvalitní úrovni, velice málo. Asi nikdo si nedokáže představit, kolik času a úsilí nás to všechny stojí, a to bez nároku na odměnu.“

„Říkali jsme, že vrcholem píseckého fotbalu bylo podzimní úspěšné tažení v Ondrášovka Cupu, kdy jsme v boji o postup do čtvrtfinále neprohráli s prvoligovou Olomoucí. Bohužel pak se nám přestalo dařit. Situace je tíživá, ale chceme hrát třetí ligu. Všechno musíme zvážit a najít takové typy hráčů, kteří do mužstva dobře zapadnou. Jak už jsem řekl, naší priorotou je mládež, to znamená, druhá nejvyšší soutěž dorostu a nejvyšší soutěž žáků,“ zdůraznil Nousek.

V Písku chtějí i nadále pokračovat v dobře nastolené práci. Areál, jež nyní v Písku je a který mu mnohé kluby, i z vyšších soutěží, závidí, si rozhodně zaslouží kvalitní celorepublikové soutěže. Určitě stojí za to, aby klub vychovával fotbalové mládí, které to v budoucnu může daleko dotáhnout.

Takže hovořit dneska o vyšších cílech pro A–tým, jako je postup do druhé ligy, je v tuto chvíli bezpředmětné?

„Ambice jsou vždycky,“ pokračuje Milan Nousek. „My jsme se už v loňském ročníku rozhodovali, po oslovení ze strany Českomoravského fotbalového svazu, zda jít do druhé ligy a nebo pokračovat v České fotbalové lize.

Samozřejmě, že bychom si rádi zahráli tak vysokou soutěž, ale musíme si uvědomit, že zajistit finančně druholigový ročník je strašně složitá záležitost Ale všechno se může změnit, třeba se objeví nějaký významný sponzor nebo se stane něco mimořádného v regionu a můžeme se myšlenkou na druhou ligu opět vážně zabývat.“

A co diváci, pamatujete i na ně?

„Určitě budeme chtít, aby se diváci vrátili do ochozů. Když jsme v soutěži začínali, chodilo na zápasy třináct set diváků, dneska jich přišlo sto devadesát. V příští sezoně příznivci uvidí naše mladé odchovance, kteří mají před sebou fotbalovou perspektivu.

Určitě by bylo škoda, kdyby lidé v Písku na fotbal zanevřeli, vždyť se zde hraje třetí nejvyšší soutěž. Na podzim, kdy se nám dařilo v lize i v poháru, nám spousta lidí říkala, proč jsme jenom ve třetí lize, na jaře se ale všechno změnilo.

Přišla zranění klíčových hráčů a hned se to projevilo na výsledcích. Hodně chyběl Mašát a hlavně pak Zušťák, který přišel do Písku před téměř pěti lety, kdy tým hrál ještě krajský přebor a on mu pomohl dostat se tam, kde dneska je.

Věřím, že v letní přípravě všichni udělají maximum pro to, aby mužstvo úspěšně vstoupilo do nového ročníku třetí ligy, kde by se mělo nejhůře pohybovat v klidném středu tabulky. To je náš cíl,“ uzavřel Nousek.