Z jarního kádru chyběli hosté z pražské Slavie brankář Patrik Malina a záložník Zdeněk Zahálka a také obránce Martin Bayer, kterému skončilo hostování z pražské Dukly. Trio nejzkušenějších Ondrák, Straka a Petřík se po zasloužené dovolené připojí k týmu ve středu.

Na ovčárském pažitu se hned objevily také nové tváře - brankář Michal Rohlíček (ročník narození 1989) z Nového Bydžova a obránce Petr Novotný (1988) ze Slovanu Liberec.

„V hledáčku vedení jsou ještě dva hráči, kteří byli osloveni a měli zájem hrát ČFL v Ovčárech. Jak dopadnou jejich námluvy, rozhodne konec týdne,“ upřesnil sekretář Sokola Dušan Kudela.

Vrásky na čele dělá trenérům drobné zranění Rótha. Maršner, Mareš, Müller a Petřík si naopak šrámy z uplynulé sezony už doléčili a jsou připraveni spolu s ostatními k plnému nasazení do následující zápasové přípravy.

První týden mají hráči naordinovaná kondiční muka v Ovčárech zakončená přátelským zápasem. Poté bude příprava zaměřena především na nácvik různých herních variant s cílem zapracovat nové tváře do sestavy a doladit nedostatky z přípravných zápasů.

Úvodní přípravný zápas čeká tým v sobotu od 11 hodin na hřišti druholigového Sezimova Ústí. Další budou následovat ve středu 20. července doma se Slovanem Varnsdorf, v sobotu 23. července doma s divizním Meteorem Praha, v úterý 26. července prověří ovčárskou sílu v Nymburce univerzitní celek České republiky, který v srpnu odletí na Letní světovou univerziádu do Číny, ve středu 3. srpna se pak Sokol doma opět utká s divizním Meteorem.

Zajímavé utkání slibuje úvodní kolo poháru Ondrášovka Cup, ve kterém se Ovčárským na sobotu 30. července nejspíš rýsuje souboj s divizním nováčkem z nedalekých Záp. V případě postupu bude mít Sokol ve středu 10. srpna soupeře k ostrému testu před prvním utkáním v ČFL (13. srpna v Chrudimi), v opačném případě bude vedení klubu hledat na termín 6. či 7. srpna protivníka z řad poražených z prvního kola Ondrášovka Cupu.