Na první branku domácích stačili hosté v závěru poločasu odpovědět přesnou hlavičkou Petráška. Po změně stran ale přišel nesmyslný zákrok Ježdíka na pronikajícího Maršnera a hostující hráč se po druhé žluté poroučel předčasně do sprch. Přesilovku domácí využili bleskově zásluhou Chalupy a pěkné branky Svobody a Maršnera podtrhly závěrečný účet kvalitního utkání.

Domácí nastoupili s už uzdraveným Marešem a zkušeným Róthem v roli levého obránce. Obě mužstva vstoupila do utkání útočně s touhou po vítězství. Hosté, kteří v posledních čtyřech utkáních získali jediný bod, začali zostra. V první čtvrthodině obdrželi tři žluté karty a ztratili pro zranění nebezpečného Gulajeva.

Hra se ale zklidnila a hrstka přítomných diváků viděla rychlý a kombinační fotbal se zajímavými zápletkami před oběma brankami. Zatímco domácí střelci se jen zastřelovali, na druhé straně tvrdě vypálil Dorotík a Rohlíček musel poprvé v utkání ukázat své umění.

Kritická chvíle pro domácí přišla v 15. minutě. Róth ve středu hřiště přecenil vysoký míč a Hodas už měl před sebou jen Rohlíčka. Jeho střela však skončila na tyči a následné dorážky Rezka a Dorotíka stačila domácí obrana zablokovat.

Ovčárští opláceli stejnou mincí, ale Hyka mířil těsně vedle a Hašlerovu hlavičku na poslední chvíli zachytil brankář Štěpanovský. Ve 25. minutě se už diváci dočkali. Po závaru v šestnáctce hostí se nejlépe orientoval Hyka a s pomocí lehké teče poprvé překonal Štěpanovského – 1:0.

Ihned po rozehrání se po pěkné kombinaci ocitl sám před brankou Maršner a z pěti metrů zamířil vysoko nad. Zvýšit vedení mohl ve 39. minutě Hyka, kterého za hostující obranu nádherně vysunul Róth, jenže jeho křížná střela olízla pravou tyč Štěpanovského branky.

Před koncem poločasu zahrávali hosté přímý kop, vysoký stoper Petrášek byl u míče dříve než vybíhající Rohlíček a hlavou stanovil výsledek poločasu. S ohledem na předváděnou hru to bylo spravedlivé vyvrcholení prvního dějství.

Ve druhém už Hlavičtí tahali za kratší konec. Ve 49. minutě si obránce Ježdík vyšlápl na Maršnera a rozhodčí ho poslal po druhé žluté kartě do kabin. Trenér hostů Dočkal musel sáhnout ke druhému nevynucenému střídání, což poznamenalo další vývoj utkání.

Domácí dokázali převahu v poli vyžít během několika minut. Nejprve Štěpanovský ještě vychytal Mareše, ale po Maršnerově rohovém kopu dorazil Chalupa míč poskakující na brankové čáře do sítě – 2:1.

Domácí po vedoucí brance ztratili koncentraci a málem se jim to nevyplatilo. Nejprve Rezek po ideální přihrávce před branku ztroskotal na Rohlíčkovi. Z dalšího protiútoku prudce vystřelil Dorotík a vyražený míč brankářem Rohlíčkem poslal osamocený Petrášek z pěti metrů nad branku.

Varování Ovčárské znova probudilo a do konce utkání byli na hřišti jen oni. V 70. minutě netrefil v ideální pozici branku Svoboda, ale o minutu později si vše vynahradil. Naběhl si na centr Dittricha a skvělou hlavičkou překonal bezmocného Štěpanovského – 3:1.

Také další akce domácích skončila brankou. Po nádherném průniků po levé straně se trefil přesně k tyči Maršner a bylo rozhodnuto – 4:1.

V posledních deseti minutách hosté rezignovali, a nebýt brankáře Štěpanovského, skončil by pro ně zápas debaklem. Domácí totiž zahazovali jednu šanci za druhou a na výsledku se už nic nezměnilo.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Dnes se musel divákům zápas líbit. Soupeř byl velice kvalitní a v začátku utkání mohl dvakrát skórovat. Jenže nás podržel náhradní brankář Rohlíček. Škoda, že jsme využili jen jednu z několika příležitostí a dovolili soupeři vyrovnat brankou do šatny. Ve druhé půli jsme dokázali rychle využít přesilovku a dovést utkání do vítězného konce. Nebýt červené karty, kdy se soupeř oslabil po zbytečném zákroku na Maršnera, kdoví jak by to dopadlo. Po třetí obdržené brance soupeř rezignoval a nechal nám hodně prostoru pro naši kombinaci. Jsem rád, že uzdravení hráči podali velice dobrý výkon a získali potřebné sebevědomí pro zbývající zápasy.“

Trenér Hlavice Jaroslav Dočkal se k utkání po jeho konci odmítl vyjádřit.
Ovčáry – Hlavice 4:1 (1:1)

Branky: 25. Hyka, 54. Chalupa, 71. Svoboda, 75. Maršner – 42. Petrášek. Rozhodčí: Janíček. ŽK: Róth, Svoboda – Gulajev, Rezek, Ježdík. ČK: 49. Ježdík (Hl.). Diváci: 130.

Ovčáry: Rohlíček – Chalupa, Ondrák, Studený, Róth – Martínek (54. Dittrich), Mareš, Svoboda, Maršner – Hyka (67. Müller), Hašler (83. Cousens). Trenéři Pavel Janeček/Petr Hejno.

Hlavice: Štěpanovský – Ježdík, Petrášek, Novotný, Mizera – Rezek, Dorotík (79. Kalát), Schwartz, Malinský – Gulajev (9. Toth), Hodas (52. Benetka). Trenér Jaroslav Dočkal.