V prvním poločase byl domácím vyrovnaným soupeřem, což potvrdil už po čtyřech minutách hry. Bývalý hráč Ovčár Jan Šmidrkal se nádherně trefil z pětadvaceti metrů a Arsenal šel do vedení. Vyrovnání přišlo záhy po pěkné hlavičce Hyky. Ve druhém poločase domácí zúročili svoji převahu až v jeho závěru. Jaroslav Dittrich zakončil krásnou kombinaci a výhra 2:1 byla na světě.

První nevinná akce hostů skončila gólem. Karlík ve středu hřiště rychle rozehrál přímý kop zcela volnému Šmidrkalovi, který z velké dálky napálil míč na branku a Rohlíček se marně natahoval – 0:1.

Hosté viditelně převyšovali domácí v pohybu, aktivitě a zvláště v důrazu v osobních soubojích. Dobrou střeleckou příležitost si vypracoval Vrabec, z hranice vápna ale nezamířil přesně.

Domácí po hluché čtvrthodince zvýšili aktivitu a Meier se ve své brance přestal nudit. Největší nebezpečí hrozilo z levé strany, kde Maršner několikrát přelstil svého strážce, ale jeho přihrávkám před branku chyběla přesnost. To, co se nepodařilo Maršnerovi, si vynahradil v 17. minutě Horák. Na jeho přesný centr si naběhl Hyka a umístěnou hlavičkou k tyči vyrovnal na 1:1.

Stejnou mincí chtěl domácím oplatit Leligdon, ale Rohlíček byl tentokrát připraven. Další šanci hostů doslova zahodil ve 36. minutě Vrabec. Hosté vystihli rozehrávku domácích a Vrabec se řítil spolu s dalšími spoluhráči proti jedinému obránci domácích. Jenže místo kombinace s Karlíkem se odhodlal ke střele a ta skončila v náručí Rohlíčka.

V závěru poločasu musel být na pozoru gólman Meier, před nímž nebezpečně hlavičkoval Mareš, jenže síť za ním nerozvlnil. Chvíli poté zkoušel své střelecké štěstí Müller, opět však zůstalo jen u pokusu. A když hosté nevyužili Karlíkem následnou standardní situaci, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Po přestávce se domácí do svého soupeře zakousli. Ve 49. minutě se do zajímavé šance prodral Dittrich, jenže byl v pokutovém území sražen. Rozhodčí Mokrusch ale přestupek hostům odpustil.

V 53. minutě po rohovém kopu Maršnera hlavičkoval Chalupa jen těsně nad Meierovu svatyni. Českolipští se ve druhé části utkání nezmohli na žádnou kloudnou akci. Jestliže v první půli vystrkovali drápky, tak ve druhé je hodně zastrčili. Jediná vlaštovka přišla v podání Karlíka, s jehož hlavičkou neměl Rohlíček vážnější problémy.

Domácí tak pokračovali i nadále v dobývání Meierovy branky a druhá branka visela ve vzduchu. V 69. minutě se opět prosadil po levé straně Maršner, jehož střelu stačil obránce Broschinský zblokovat.

Snahu o vstřelení vítězné branky podpořilo hned dvojí střídání útočníků Rótha a Cousense. A právě druhý jmenovaný ve své první šanci před brankou Meiera jen těsně minul Maršnerovu přihrávku.

V 80. minutě bylo před Meierem znovu horko, po dalším centru se míče chopil Róth, jehož střelu srazil hostující bek jen k Hašlerovi, jenž mířil vedle.

V 83. minutě přišel další zkrat hostující obrany. Horák z přímého kopu poslal míč do velkého vápna a nejvyšší hráč na hřišti Karlík ve výskoku rukou nad hlavou míč odhodil za sebe. Rozhodčí Mokrusch již podruhé v zápase domácím upřel pokutový kop.

Domácí hráče tato sporná situace vyprovokovala ještě k většímu tlaku a o tři minuty později se zrodil nejhezčí moment zápasu. Róthův centr stačil Meier odvrátit jen ke Studenému, který ač v dobré pozici naservíroval míč na zadní tyč přímo na kopačku nabíhajícího Dittricha – 2:1.

Českolipští si v nastaveném čase utkání vytvořili před brankou domácích obrovský tlak. Při dvou rohových kopech posílil útočníky i brankář Meier, ale se stavem hosté už nepohnuli, i když Mareš vyhlavičkoval jejich střelu z brankové čáry. Domácí po zásluze mohli slavit podzimní domácí neporazitelnost. Ovčárští své osmé domácí vítězství věnovali prezidentovi klubu Stanislavu Ondrákovi, který poprvé na domácím utkání chyběl z důvodu nemoci.

Očima trenérů

Pavel Janeček (Ovčáry): „Před zápasem jsem hráče varoval, že soupeř bude od prvních minut zlobit. Zvláště Šmidrkal se bude chtít ukázat a moje slova se potvrdila. Dostali jsme velice lacinou branku a soupeře jsme tím posadili na koně. I když jsme brzy vyrovnali, zbývající část utkání nebyla vůbec lehká. Ve druhém poločase jsme již hráli svoji hru a přišly i šance. Dnes se nám v závěru utkání vrátila štěstěna, která chyběla v několika utkáních venku. Kluci ukázali bojovného ducha a v utkání zvítězili zaslouženě.“

František Šturma (Arsenal Č. Lípa): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. V předchozích utkáních ještě neztratil ani bod. V první půli jsme podali velice dobrý výkon podpořený pěknou brankou Šmidrkala. Druhý poločas byl již o něčem jiném. Bylo málo kombinace, zbavovali jsme se balónů jen za cenu nákopů, což je hra na náhodu. Soupeř nás začal přehrávat a dotáhl utkání do vítězného konce. Blahopřeji mu k zaslouženému vítězství.“

Ovčáry – Č. Lípa 2:1 (1:1)

Branky: 17. Hyka, 86. Dittrich – 4. Šmidrkal. Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: 62. Studený, 65. Horák, 90. Rohlíček – 50. Karlík, 82. Patka. Diváci: 145.
Ovčáry: Rohlíček – Chalupa, Ondrák, Studený, Horák – Maršner (79. Hašler), Mareš, Svoboda, Dittrich – Hyka (55. Róth), Müller (70. Cousens). Trenéři Janeček/Hejno.
Č. Lípa: Meier – Broschinský, Silný, Beran, Štálík – Patka – Leligdon (87. Finklár), Vrabec (56. Čemba), Šmidrkal (71. Jelen), Barciaga – Karlík. Trenér František Šturma.