MFK Chrudim, 1. místo, 43 bodyNejúspěšnější tým podzimu zahájil přípravu ve čtvrtek.

Co je nového? Vlastně vůbec nic. Když něco šlape, nejsou změny potřeba. Trenér Pavel Jirousek žádné posily ani nehledal: „O žádném příchodu ani neuvažuji, hlavně si přeji, aby nikdo neodešel.“

Kondici plánují Chrudimští nabírat doma. „Většinou budeme na hřišti, pouze v pondělí je na programu posilovna a regenerace. Halu využívat nechci,“ prozradil Jirousek.

Chrudim si za podzim vybudovala na špici dvanáctibodový náskok, ale do druhé ligy se podle svého trenéra netlačí: „Nejsem přesvědčen, že bychom byli na vyšší soutěž zatím připraveni. Mezi třetí a druhou ligou je obrovský skok. Amatérský a profesionální fotbal se diametrálně liší, žádný poloprofesionální neexistuje, to je jenom takové české slovo.“ To ale neznamená, že by Jirousek nechtěl ČFL ovládnout. „Soutěživý jsem ve všech činnostech, říkal jsem to i hráčům, třetí ligu vyhrát chci. Byl by teď alibismus, kdybych tvrdil, že nemáme zájem být první,“ varuje všechny soupeře chrudimský trenér.

FK Pardubice, 3. místo, 31 bodTřetí tým soutěže získal eso. Z Mladé Boleslavi přivábil rychlonohého ofenzivního fotbalistu Jaroslava Dittricha, který na podzim hostoval v Ovčárech. „Je to univerzál využitelný v útoku i záloze,“ mne si ruce pardubický trenér Martin Svědík.

Seznam posil by navíc ještě nemusel být konečný. „Něco rozjednaného ještě máme, ale kvůli oddílům, ze kterých hráči pocházejí, konkrétní zatím nebudu,“ odmítl se kouč o dalších jménech bavit.

Pardubice opustil útočník Radim Fikejz, další odchody se očekávat nedají. V přípravě se Svědíkův soubor poměří se Slavií, Olomoucí a několika týmy z druhé ligy. Doma se ale představí jenom třikrát.

FK OEZ Letohrad, 18. místo, 13 bodůNení co závidět, Letohrad je po podzimu poslední, na sedmnáctý Písek ztrácí tři body. Trenéra Jaroslava Veselého čeká hromada práce: „Budeme pravděpodobně měnit rozestavení, ale hlavně chceme přijít s úplně novým způsobem hry,“ plánuje. Počítá i s tím, že bude nutné do týmu zabudovat posily: „Kádr nějaké proměny určitě dozná, ale zatím je všechno v jednání.“ Na boj o setrvání ve třetí lize se bude Letohrad chystat doma.