Druhé přípravné utkání před začátkem ČFL vyhráli fotbalisté Kladna. V krásném areálu na Karlštejně přehráli Králův Dvůr o dva góly, přičemž soupeř bude v nadcházejícím ročníku hrát stejnou soutěž.

Kladenští rozhodli o svém vítězství za pouhou čtvrthodinu, když už ve třetí minutě poslal Hajníkův rohový kop hlavou do sítě Čurda. Poté se z hranice šestnáctky trefil křižnou střelou Bartoš.

Králův Dvůr se na moc nezmohl. Brazilec De Sousa sice za stavu 0:1 dvakrát po sobě sahal po vyrovnání, ale brankář Sedlák ani nemusel proti jeho zakončení zasahovat. Mnohem víc byly vidět kladenské akce, gólů mohlo padnou mnohem víc. Další ale přidal jen Procházka a ještě z pískaného ofsajdu.

Hartman vystřelil v ideální pozici slabě, Hofman ve dvou tutovkách také neměl nabito ostrými. Druhý kladenský brankář J. Rouček se po obrátce jen nudil. A když už měli Cábelíci šanci, nadvakrát ji zblokoval Procházka.

"Naše sestava byla hodně improvizovaná. Začínáme až v pondělí, ale tenhle přípravný zápas jsme už měli domluvený. Nicméně ti správní hráči dorazí až v pondělí a dnes se ukázalo, že ti, kteří hráli, na téhle úrovni hrát nemohou," usmál se kouč Králova Dvora Miloslav Kučera, jehož výsledek viditelně nevykolejil.

Nepřeceňoval ho ani dočasný (?) trenér Kladna Eduard Novák. "Síla soupeře dnes nebyla podstatná. Důležité bylo, že jsme v nějaké fázi přípravy a každý z hráčů měl absolvovat alespoň pětačtyřicet minut. To jsme splnili a že se vyhrálo, to je jen plus," řekl Novák.

Nicméně o tom, jak by mohl vypadat reálný kádr pro ČFL mluvit zatím nechtěl. "Zásadní bude, co se stane příští týden. Dohodneme se, co je potřeba udělat, kolik to bude stát peněz a zda klub zachováme v takové či onaké podobě. Když se ale podívám třeba na kvalitu některých dorostenců, kteří v sobotu nastoupili, nevidím to do budoucna až tak škaredě. Uvidíme," doplnil muž.

Zajímavostí bylo, že část zápasu zhlédl i kouč Zbyněk Busta, který původně Kladno měl vést, ale po odstoupení očekávaného nového majitele Ivana Štípka si vše rozmyslel. Na Karlštejně bydlí, nemá to na hřiště daleko.

FK Králův Drův - SK Kladno 0:2 (0:2). Branky: 3. Čurda, 16. Bartoš.

Kladno (I. pol.): Sedlák - Výborný, Samek, Roubal, Hajník - Bartoš, Pucholt, Čurda, T. Rouček - Tóth, Fujdiar.

Kladno (II. pol.): J. Rouček - Procházka, P. Rada, Rendla, Caizl - Čížek, Růžička, Z. Rada, Hofman - Hartman, Skořepa.

Králův Dvůr: Kolář. – Machovec, Himl, Šilhavý, Petr, Fulín, Frydrych, De Sousa, Picek, Tlustý, Řehoř, Opl, Minařík, Victor, Gruber..