Nedávno totiž odstoupil od svého původního záměru zájemce o koupi SK Kladno Ivan Štípek, jehož vylekaly vysoké dluhy klubu. „Jsou v řádech desítek milionů korun. Bylo by to strkání hlavy do oprátky,“ řekl pro Kladenský deník Mašek, který měl pod Štípkem vykonávat funkci sportovního ředitele. Ale nebude, zůstal tedy ten dosavadní – Eduard Novák.

Není majitel, není kouč ani asistent, a tak se ujal tréninku právě Novák. Jak se zdá, nebude to jen provizorní řešení. Může tým vést i v mistrovské soutěži, neboť má trenérskou profilicenci. Na lavičce Kladna to zkusí znovu po jedenácti letech. Jiný kouč beztak není na dohled.

Bohužel, samotná sportovní příprava není v tuto chvíli tím nejdůležitějším. Otázkou je, zda Kladno vůbec ČFL rozehraje nebo posléze dohraje. Rudá záře se už nad městem hokejisty Jágra dávno nevznáší, zato hrozba kolapsu zdejšího fotbalem dospělých ano. Relevantní otázka tedy zní: zbude na Kladně jen mládež?! „Měli bychom dospělý fotbal udržet, jde o to, za jakých to bude podmínek,“ nechal se slyšet předseda klubu Josef Drahota. I to je možná dost optimistické.

Právě on i Novák byli ochotni vyklidit pole, pokud by se Štípek ujal vlády nad klubem. Neujal, a tak nepřišli ani Busta s Drskem. Měly to být opravdu posily, i když ne hráčské. Busta vešel do povědomí veřejnosti coby lodivod Bohemians 1905, později vedl v ČFL Varnsdorf. Kladeňák Drsek hrával ligu za Blšany, „své“ Kladno a Jablonec, působil i v Německu a Řecku. „Převezmu-li roli trenéra, budu chtít záruky, že to bude fungovat,“ uvedl před časem Busta. Zůstalo jen u slov.