ČFL: Karlovy Vary porazily Kladno

Karlovy Vary - Varské 1. FC získalo nad Kladnem své první podzimní body

24.8.2011

Fotbalisté 1. FC Karlovy Vary porazili ve druhém kole ČFL Kladno 2:1Foto: Deník/ Jan Čech

Tvrdost, tvrdost a ještě jednou tvrdost. Tak tím se vyznačovalo utkání druhého kola České fotbalové ligy mezi domácími Karlovými Vary a Kladnem. Po devadesáti minutách se nakonec radovali Západočeši, a to z vítězství 2:1.

Kladenští do utkání vstoupili rázně a hned naznačili, že tahle parta nejsou žádná ořezávátka. Mladičký Dominik Vu nebo Filip Němec v karlovarské sestavě dostali nejednou pořádně naloženo.

Zápas byl hodně tvrdý, ale férový. Ani jeden z hráčů „nesundal“ soupeře s nějakými nekalými úmysly.

Poprvé si diváci zakřičeli gól, když běžela 16. minuta. Hrubý z levé strany centroval, míč před branku vrátil hlavou Nerad a Jaromír Šilhan překonal hostujícího brankáře. Za dalších osm minut už to bylo o dvě branky.

Jankovský zakombinoval s Hrubým a přišel další centr z levé strany. Tentokrát Šilhan jen tečoval a k míči se dostal úplně volný Filip Němec, který ranou pod břevno zvýšil náskok domácích.

Hosté se začali mezi sebou hádat a kdekdo si myslel, že jsou na ručník. Opak byl ovšem pravdou. Hráči si to mezi sebou rychle vyříkali a začali vystrkovat drápky. Jiří Bertelman v brance Varů si na nedostatek práce stěžovat nemohl.

Minutu před přestávkou ale domácí obrana zaspala. Antonín Holub si zaběhl za stopery, položil si vyběhnuvšího Bertelmana a bez problémů skóroval.
Po přestávce Kladno přidalo, ale nebylo mu to nic platné. Defenzivní řady řízené nestárnoucím Karlem Tichotou pracovaly na sto deset procent a hostím nic nedovolovaly.

V samotném závěru duelu mohl zvýšit náskok Jaroslav Nerad, ale vyloženou šancí opovrhl.
Na vítězství karlovarského týmu se větší měrou podíleli hráči Baníku Sokolov, kteří si do lázeňské metropole odskočili na farmu. Útočník Šilhan vstřelil jednu branku. Obránce Kura, stejně jako gólman Bertelman podali zodpovědný výkon. Mladičký Dominik Vu nepatrně neunesl tlak domácího prostředí.

K. Vary – Kladno 2:1

Poločas: 2:1. Branky: 16. Šilhan, 24. Němec – 44. Holub. Rozhodčí: Černý – Koval, Berka, DS Langmajer. ŽK: 1:0 (88. Prückner). Diváci: 150.
K. Vary: Bertelman - Jankovský, Tichota, Vu (59. Domin), Hrubý, Šmrha, Vondráček, Nerad, Němec (76. Staněk), Šilhan (46. Prückner).
Kladno: Tesař - Hajník, Semek, Hofman, Čurda, Holub (50. Rouček), Švambera, Jan Procházka, Rada, Roubal (63. Skořepa), Čížek.

24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

V Domažlicích začaly taneční pro dospělé.

Začaly taneční kurzy pro dospělé

Chtěla spáchat sebevraždu. Po ženě pátrali strážníci, policisté, psi i vrtulník

Domažlicko – Dramatickou pátrací akci mají za sebou policisté a strážníci.

Sezonní linka svezla na Čerchov skoro čtyři tisíce lidí

Čerchov – Symbolické rozloučení s letošní sezonou připravil provozovatel letní sezonní linky, která spojuje Domažlice a okolní obce včetně těch příhraničních v Bavorsku s vrcholem Čerchova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.