Kádr, který se v létě v Domažlicích začal tvořit pro třetí nejvyšší soutěž u nás, je široký. Proto si Veselý až proti Roudnici mohl zahrát od začátku utkání. „Připravoval jsem se stejně, jako na jiné zápasy, kdy jsem střídal. Nikdy totiž nevíte, zda do hry půjdete v páté nebo osmdesáté minutě. Důležité je, aby vyšel první kontakt s míčem, pak se hraje ve větší pohodě. Když se nepovede a do konce zápasu zbývá pět minut, těžko se dostává do hry,“ říká střelec dvou gólů Jiskry.

První znamenal vyrovnání na 1:1 a Veselý jej vstřelil po autovém vhazování a následné parádní přihrávce od špílmachra Jiskry Petra Mužíka podél velkého vápna. „Chvilku jsem čekal, až bude ideální pozice, a snažil se trefit branku,“ přibližuje. Druhý vstřelil po obdobné situaci, jen s tím rozdílem, že mířil na opačnou stranu branky a nahrávku dostal po narážečce s Jaroslavem Kovaříkem.

Roudnice se opírala o výkony ex – slávisty Tomáše Kuchaře a z Votic či Bohemians 1905 známého Ghaňana Erica Kwameho ve středu hřiště, na levé straně zálohy operoval někdejší mistr Evropy do 21 let Tomáš Hrdlička. Překvapivým tahem pro diváky bylo nasazení Nigerijce Ibeho Stanleyho, který neuspěl na testech ve Sportingu Lisabon. Dříve hrál za Bohemians Střížkov či italskou Genoa CFC. „Nás to ale nepřekvapilo, trenéři měli soupeře dokonale zmapovaného, takže jsme přesně věděli, kdo proti nám nastoupí,“ říká rokycanský rodák a letní posila Jiskry Domažlice.

Silný soupeř, který je zároveň i farmou prvoligových Teplic, po přestávce dvěma góly napínavý zápas na Střelnici vyrovnal na 3:3. „Naštěstí jsme se brzy oklepali a nevzdali to. Remíza by doma byla málo. Nestrachoval jsem se o výsledek, jen jsem si řekl, že budu muset dát ještě třetího,“ směje se zkušený domácí útočník.

Roudnici po devíti odehraných zápasech patřila před sobotou až dvanáctá příčka v tabulce České fotbalové ligy. Více než čtyři stovky diváků však překvapila pohledným fotbalem. „I mě hodně překvapila. Mají dobře poskládaný mančaft. Byl to super zápas nejen pro nás, ale určitě i krásný zážitek pro diváky a asi nejlepší pozvánka na další domácí zápas, kdy přijede lídr soutěže, MFK Chrudim,“ dodává Veselý.